خبرهای خوش پیش‌روی تجارت خارجی کشور

صادرات و واردات

طبق اعلام مسئولان سازمان توسعه تجارت دو ماه آینده، ایام پرخبری برای تجارت خارجی کشور خواهد بود و در آینده نزدیک پنج رایزن دیگر به رایزنان بازرگانی کشور اضافه خواهد شد. همچنین برای تسهیل در روابط تجاری سایت‌های B2B راه‌اندازی می‌شوند.

رایزنان تجاری و بازرگانی هر کشور به مثابه دیده بانان تجارت خارجی آن کشورها هستند که وظیقه رصد بازار هدف و راهنمایی و تسهیل امور تجار و بازرگانان را بر عهده دارند که دولت و سازمان توسعه تجارت ایران آنها را یکی از اجزای مهم تجاررت خارجی می دانند.

افزایش ۶ برابری تعداد رایزنان تجاری در دولت یازدهم
محمدرضا مودودی – معاون سازمان توسعه تجارت – درحالیکه بهبود وضعیت دیده‌بانان تجارت خارجی ایران را یکی از دست‌آوردهای این سازمان در دولت یازدهم عنوان کرد، گفت: تا کنون با همان بودجه محدود که نسبت به قبل تغییر به خود ندیده است، ۲۵ رایزن تجاری در خارج از مرزها در حال رصد بازارهای هدف هستند و این در حالی است که تا پیش از این دولت، رایزنان تجاری ما بیش از پنج نفر نبودند.

مودودی با بیان اینکه قرار بود تا انتهای سال گذشته تعداد رایزنان تجاری و بازرگانی به ۳۰ نفر برسد، نوید اضافه شدن پنج رایزن دیگر را در آینده ای نزدیک داد و سلیمانیه عراق، هرات افغانستان، کره جنوبی و دو کشور دیگر را مقاصد پیش روی پنج رایزن جدیدد ایرانی اعلام کرد.

دو ماه آینده، ایام پرخبری برای تجارت خارجی
اما از گفت و گویی که خبرنگار ایسنا با معاون توسعه صادرات سازمان توسعه تجارت انجام داده، می توان دو ماه آینده را ایام پر خبری برای تجارت خارجی کشور توصیف کرد.

به گفته مینا مهرنوش، در کمتر از دو ماه آینده ۲۰ سایت B2B به منظور تسهیل در امور صادرات و روابط تجاری راه اندازی می‌شود.

وی افزود: این سایت ها برای کمک به ارتباطات فی ما بین دو کشور در حال تجارت ایجاد می‌شود و مانند رایزن‌های الکترونیکی عمل می‌کنند؛ به گونه ای که شرکت‌ها در هر کشور می‌توانند بارگذاری اطلاعات خود و استفاده از اطلاعات بارگذاری شده طرف معامله خود به تجارت به پردازند که این سامانه تا یکی دو ماه آینده بعد از تکمیل به بهره برداری می‌رسد.

مهرنوش همچنین در تشریح کشورهایی که مخاطبان سایت‌های B2B تجارت خارجی ایران خواهند بود، آنها را بازارهای هدف، کشورهای همسایه و تعدادی از کشورهای اروپایی معرفی کرد.

Digg twitter Facebook cloob Delicious Stumble Upon Google plus Facenama Linkedin Balatarin

مطالب پیشنهادی / مشابه :

درباره نویسنده

835 مطلب نوشته است .

حامد غفاری هستم 28 ساله عاشق آی تی و اینترنت لیسانس نرم افزار و یک سالی هست وارد صنایع غذایی شدم و وارد تولید مواد غذایی شدم. میخوام بیشتر تو این بازار باشم و اخبار این صنعت رو نشر بدم.

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 مجله صنایع غذایی ایران. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی