باید به سمت تک نرخی شدن ارز حرکت کرد

مسعود خوانساری

رییس اتاق بازرگانی تهران گفت: باید هر چه سریعتر نسبت به تک نرخی شدن ارز اقدام کرد و نمایندگان مجلس جدید به جای وضع قوانین جدید نسبت به پایش قانون‌های پیشین اقدام کنند.

مسعود خوانساری رئیس اتاق بازرگانی تهران در جلسه هیات نمایندگان که صبح امروز برگزار شد گفت: سال ۹۴ سال سختی برای اقتصاد کشور بود به طوری که با کاهش قیمت نفت از ۱۱۰ دلار به نزدیک ۳۰ دلار مواجه شدیم که کاهش درآمد کشور را به دنبال داشت.

وی در ادامه افزود: رکود اقتصادی و رشد اقتصادی نزدیک به صفر یکی دیگر از سختی‌هایی بود که بنگاه‌های اقتصادی کشور در سال گذشته با آن مواجه بودند.

رئیس اتاق بازرگانی تهران اذعان داشت: پیروزی هسته‌ای ایران توانست حضور مجدد کشور در صحنه‌های جهانی را پس از مدت‌ها به همراه داشته باشد که با این موفقیت توانستیم صادرات معیانات گازی را به بیش از ۷۰ درصد نسبت به قبل از برجام افزایش دهیم همچنین پس از برجام صادرات نفت به حدود یک میلیون و ۷۵۰ هزار بشکه رسید.

وی بیان کرد: سال ۹۵ با شروع خوبی همراه بود و با توجه به اینکه شعار سال یک شعار اقتصادی انتخاب شده است به سمت عملی کردن آن پیشروی کنیم.

وی همچنین عنوان کرد: در سه هفته اول سال فروش بلیت سینما ۱۷ میلیارد تومان برآورد شده که این میزان نزدیک به فروش شش ماه سینمایی ایران است.

خوانساری در خصوص تاثیرات برجام افزود: رونق اقتصادی کشور پس از برجام شاهد رشد ۵ درصدی بوده که این هم از تاثیرات مثبت توافقات در خصوص کشور محسوب می‌شود.

وی در این جلسه عنوان کرد: هر چه سریعتر نسبت به تک نرخی شدن ارز باید اقدام کرد و نمایندگان مجلس جدید به جای وضع قوانین جدید نسبت به پایش قانون‌های پیشین اقدام کنند.

وی عنوان کرد: جلسه‌ای با نمایندگان جدید مجلس شورای اسلامی ترتیب خواهیم داد تا تنظیمی از وضعیت فعلی اقتصادی داشته باشیم.

خوانساری از راه‌اندازی مرکز تماس اتاق بازرگانی خبر داد و گفت: سی‌ام فروردین افتتاح مرکز تماس اتاق بازرگانی با شماره ۱۸۶۶ را پیش رو داریم که این اقدام با همکاری خیریه رعد و استفاده از معلولین تحصیل کرده صورت می‌گیرد در این مجموعه پاسخگوی اعضا در همه زمینه‌ها و مشاوره‌های مختلف باشیم و امیدواریم فازهای بعدی به زودی قابل راه‌اندازی شود.

وی در پایان اظهار داشت: موضوع کارت‌های بازرگانی حدود یک سال پیش مطرح شده که امروز از مباحث داغ رسانه‌ها گشته است و همیشه عنوان کرده‌ایم که عضویت فراگیر در اتاق‌های بازرگانی امکان این امر را فراهم می‌کند.

Digg twitter Facebook cloob Delicious Stumble Upon Google plus Facenama Linkedin Balatarin

مطالب پیشنهادی / مشابه :

درباره نویسنده

835 مطلب نوشته است .

حامد غفاری هستم 28 ساله عاشق آی تی و اینترنت لیسانس نرم افزار و یک سالی هست وارد صنایع غذایی شدم و وارد تولید مواد غذایی شدم. میخوام بیشتر تو این بازار باشم و اخبار این صنعت رو نشر بدم.

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 مجله صنایع غذایی ایران. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی