بازار محصول جو خوزستان در احاطه دلال‌ها

جو

معاون تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: حدود ۹۰ درصد از مزارع شمال استان هنوز نیاز به آبیاری دارند و با توجه به ورود سامانه بارشی به استان که توأم با بادهای نسبتاً شدید است، کشاورزان به هیچ وجه در این مدت مزارع خود را آبیاری نکنند.

محمد قاسمی نژاد ، اظهار کرد: در روزهای اخیر طی اطلاعیه‌ای از کشاورزانی که مزارع آن‌ها هنوز نیاز به آبیاری دارند خواستیم تا بعد از سامانه بارشی مزارع خود را آبیاری کنند و کشاورزانی که اکنون در حال آبیاری مزارع خود هستند، آبیاری را موقتا متوقف کنند.

وی افزود: محصولات گندم و کلزا باید با رطوبت مناسب برداشت شوند و به علت اینکه بارندگی رطوبت مزارع را افزایش می‌دهد، بنابراین کشاورزان باید نسبت به برداشت به موقع مزارع خود اقدام کنند تا با افزایش رطوبت و محصولات خود و به تبع آن بروز مشکل در هنگام تحویل محصولات، مواجه نشوند.

قاسمی نژاد عنوان کرد: مجموعه مراکز خرید نیز باید سریعا تمهیدات لازم برای مرکز روباز را فراهم کنند و گندم‌های خریداری شده را به مراکز سرپوشیده انتقال دهند و در صورت ناچار شدن به نگهداری گندم در مراکز روباز حتماً از پوشش های برزنتی استفاده کنند.

معاون تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: تاکنون ۵ هزار هکتار از مزارع گندم استان برداشت و ۱۵ هزار تن گندم به مراکز خرید تحویل داده شده است. همچنین حدود ۵۰۰ تن کلزا از ۳۰۰ هکتار اراضی تحت کشت این محصول برداشت کردیم.

وی با بیان اینکه عملیات برداشت حدود ۷ تا ۱۰ هزار هکتار از مزارع جو انجام شده است، یادآور شد: شرکت پشتیبانی امور دام متولی خرید جو است که متاسفانه به دلیل عدم اقدام این شرکت نسبت به خرید، کشاورزان ناچار شدند تا هر کیلوگرم محصول را با قیمت ۶۰۰ تا ۶۵۰ تومان به واسطه‌ها و دلالان بفروشند، در صورتی‌که قیمت خرید تضمینی جو ۱۰۰۲ تومان و ۸ ریال اعلام شده و کشاورزان مجبور به فروش محصول جو با نرخی معادل ۵۵ درصد قیمت تضمینی شدند.

Digg twitter Facebook cloob Delicious Stumble Upon Google plus Facenama Linkedin Balatarin

مطالب پیشنهادی / مشابه :

درباره نویسنده

835 مطلب نوشته است .

حامد غفاری هستم 28 ساله عاشق آی تی و اینترنت لیسانس نرم افزار و یک سالی هست وارد صنایع غذایی شدم و وارد تولید مواد غذایی شدم. میخوام بیشتر تو این بازار باشم و اخبار این صنعت رو نشر بدم.

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 مجله صنایع غذایی ایران. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی