ایران گرفتار چاقی + دو توصیه مهم

هدایت حسینی

رئیس انستیتو تحقیقات تغذیه ای و صنایع غذایی کشور با اشاره به گرفتاری ایرانیان به معضل چاقی به تشریح دو توصیه مهم در این‌باره پرداخت.

هدایت حسینی – رئیس انستیتو تحقیقات تغذیه ای و صنایع غذایی کشور با اشاره به آخرین مطالعات بین المللی انجام شده بر روی حدود ۲۰ میلیون نفر جمعیت از ۱۸۶ کشور جهان اظهار داشت: وزن ساکنین جهان در ۴۰ سال اخیر رو به افزایش است بطوریکه چاقی یکی از مهمترین مشکلات سلامتی بشر در قرن حاضر محسوب می‌شود.

حسینی ادامه داد: در حال حاضر تخمین زده می‌شود حدود ۶۵۰ میلیون نفر در دنیا دچار مشکل چاقی هستند که از این تعداد ۲۶۶ میلیون نفر آنرا مردان و ۳۷۵ میلیون را زنان تشکیل می‌دهند.

وی همچنین افزود: بررسی‌ها نشان داده است میزان شیوع چاقی در زنان بیشتر از مردان است بطوریکه در حال حاضر ۱۰٫۸ درصد مردان و ۱۴٫۹ درصد زنان در دنیا مبتلا به چاقی هستند. این در حالی است که ۲٫۳ درصد مردان و ۵ درصد از زنان دچار چاقی شدید هستند.

حسینی پیش بینی کرد: در صورت ادامه این روند، میزان چاقی دنیا در ۱۰ سال آینده ۱۸ درصد به مردان و ۲۱ درصد به زنان خواهد رسید.

وی با بیان اینکه چاقی زمینه ساز ایجاد بسیاری از بیماری‌های غیر واگیر است، گفت: این پدیده هزینه زیادی بر نظام سلامت جهانی در کشورهای مختلف وارد می‌کند.

رئیس انستیتو تحقیقات تغذیه ای و صنایع غذایی کشور همچنین تصریح کرد: در طی همین ۴۰ سال اخیر کمبود وزن در مردان از ۱۳٫۸ درصد به ۸٫۸ درصد و در زنان میزان کمبود وزن از ۱۴٫۶ درصد به ۹٫۷ درصد تقلیل پیدا کرده است که این مطلب بیانگر آن است که افزایش وزن و چاقی در دنیای امروز مشکلات سلامتی بیشتری را نسبت به کمبود وزن برای سلامت جوامع بشری در بردارد.

وی به معضل چاقی در کشورمان نیز پرداخت و عنوان کرد: ایران نیز در چاقی؛ کم و بیش از همین الگوی جهانی پیروی می‌کند به همین دلیل و برای تعیین دقیق میزان اضافه وزن، چاقی و چاقی شدید در کشور، انستیتو تحقیقات تغذیه ای و صنایع غذایی کشور در چهار محور، برنامه مراقبت غذا و تغذیه را در راستای برنامه‌های مبارزه با بیماری‌های غیر واگیر وزارت بهداشت را در سال ۹۵ در کشور به اجرا در خواهد آورد تا بر اساس تعیین وضع موجود امکان مداخلات بهداشتی دقیق و بر اساس شواهد فراهم شود.

حسینی در پایان توجه به میزان غذا و کالری دریافتی از طریق مواد غذایی و فعالیت بدنی کافی روزانه را دو توصیه مهم برای جلوگیری از افزایش وزن و چاقی برشمرد.

Digg twitter Facebook cloob Delicious Stumble Upon Google plus Facenama Linkedin Balatarin

مطالب پیشنهادی / مشابه :

درباره نویسنده

835 مطلب نوشته است .

حامد غفاری هستم 28 ساله عاشق آی تی و اینترنت لیسانس نرم افزار و یک سالی هست وارد صنایع غذایی شدم و وارد تولید مواد غذایی شدم. میخوام بیشتر تو این بازار باشم و اخبار این صنعت رو نشر بدم.

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 مجله صنایع غذایی ایران. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی