اولویت سازمان غذا و دارو در سال ۹۵ ایمنی فرآورده های غذایی است

بهروز جنت

مدیرکل نظارت و ارزیابی فرآورده های غذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو گفت: ارتقای سلامت و ایمنی فرآورده های غذایی در زمینه های صادرات و واردات، اولویت مهم حوزه غذا در سال جاری است.

بهروز جنت افزود: سیاستگذاری برای ارتقای سلامت و امنیت فرآورده های غذایی صادراتی و وارداتی، بررسی و تصویب برنامه‌ها و تدابیر بخشی و فرابخشی در اجرای سیاست‌های ناظر بر سلامت و امنیت غذایی در سازمان غذا و دارو تبیین شده است.
وی تاکید کرد: باید با تعیین متولی و پاسخگوی واحد در برنامه ششم توسعه از هرگونه موازی کاری نهادها در تایید سلامت مواد غذایی، جلوگیری به عمل آید.
این مقام مسئول در حوزه فرآورده های غذایی ادامه داد: تصویب ضوابط سلامت برای طرح‌های بزرگ توسعه‌ای غذایی و نیز تصویب برنامه عملیاتی سامانه خدمات جامع و همگانی سلامت و ایمنی غذایی در دستور کار سازمان غذا و دارو قرار گرفته است.
جنت خاطرنشان کرد: تصویب ساز و کارهای نظارتی و رسیدگی به گزارش‌های نظارتی و همچنین هماهنگی با دستگاه‌های اجرایی دارای فعالیت های مشابه با سازمان غذا و دارو جهت جلوگیری از موازی کاری و اتلاف سرمایه و انرژی کشور – که به عنوان وظایف شورای عالی سلامت و امنیت غذایی به تصویب رسیده است – از دیگر برنامه های دیگر سازمان غذا و دارو در پیشبرد سیاست های کلان سلامت است.
به گزارش ایرنا، یکی از تهدیدات جدی ایمنی غذا، قاچاق و تقلب است که طبق مطالعات انجام شده در مقایسه بین المللی، سهم قاچاق از بازار ایران مطلوب نیست.

Digg twitter Facebook cloob Delicious Stumble Upon Google plus Facenama Linkedin Balatarin

مطالب پیشنهادی / مشابه :

درباره نویسنده

835 مطلب نوشته است .

حامد غفاری هستم 28 ساله عاشق آی تی و اینترنت لیسانس نرم افزار و یک سالی هست وارد صنایع غذایی شدم و وارد تولید مواد غذایی شدم. میخوام بیشتر تو این بازار باشم و اخبار این صنعت رو نشر بدم.

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 مجله صنایع غذایی ایران. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی