امسال ۱۰ درصد افزایش تولید برنج خواهیم داشت

برنج

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: شرکت بازرگانی دولتی در شرایطی که قیمت برنج افزایش می‌یابد باید ذخایر استراتیک را به طور کنترل شده وارد بازار کند.

دلاور حیدرپور در مورد قیمت برنج گفت: معمولا در اواخر فصل برداشت با کاهش عرضه قیمت برنج بیشتر می‌شود، به طور که در ابتدای فصل برداشت هر کیلوگرم برنج ایرانی به طور متوسط به قیمت ۶۵۰۰ تا ۷۵۰۰ تومان عرضه می‌شد اما در حال حاضر قیمت آن به ۸۰۰۰ تا ۸۵۰۰ تومان رسیده است.

وی با اشاره به اینکه به دلیل واردات بیش از اندازه برنج در سا ۹۲ بازار برنج در سال ۹۳ اشباع بود، اظهار داشت: در آن مقطع دولت برای حمایت از تولید کننده، وارد بازار شد و در راستای تنظیم بازار حدود ۱۵ هزار تن برنج از شالیکاران خریداری کرد.

حیدرپور با بیان اینکه در سال ۹۴ هم کنترل بازار ادامه یافت تصریح کرد: در شرایطی که قیمت برنج افزایش ‌می‌یابد شرکت بازرگانی دولتی باید به طور کنترل شده ذخایر استراتژیک خود را برای تنظیم بازار و جلوگیری از  افزایش قیمت وارد بازار کند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران تصریح کرد: سالانه حدود یک میلیون و ۸۰۰ هزار تن برنج در کشور تولید می‌شود، در حالی که نیاز کشور حدود ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تن است که بخشی از نیاز داخلی از طریق واردات تأمین می‌شود.

مدیر کل اسبق دفتر برنج وزارت جهاد کشاورزی بیان داشت: نشاء کاری آغاز شده و پیش‌بینی می‌شود، امسال حدود ۲۱۵ هزار هکتار به زیر کشت برنج برود.

حیدرپور با بیان اینکه توسعه سطح زیر کشت برنج نخواهیم داشت، افزود: پیش‌بینی می‌شود، امسال ۱۰ درصد افزایش تولید روی دهد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مازندران تصریح کرد: در افزایش عملکرد موارد بسیاری از جمله مدیریت مزرعه، مبارزه با علف‌های هرز و مراحل کاشت، داشت و برداشت مؤثر است.

وی همچنین قیمت عمده فروشی برنج طارم محلی درمازندران را امسال ۸۵۰۰ عنوان کرد و اظهار داشت: قیمت این محصول را در مدت مشابه سال گذشته ۷ هزار تومان بوده است.

حیدرپور قیمت هر کیلو برنج شیرودی در عمده فروشی‌های مازندران را امسال ۶۵۰۰ و در مدت مشابه سال گذشته ۵۵۰۰ تومان عنوان کرد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی قیمت برنج ندا را امسال ۶۳۰۰ و در مدت مشابه سال گذشته ۵۳۰۰ عنوان کرد.

Digg twitter Facebook cloob Delicious Stumble Upon Google plus Facenama Linkedin Balatarin

مطالب پیشنهادی / مشابه :

درباره نویسنده

835 مطلب نوشته است .

حامد غفاری هستم 28 ساله عاشق آی تی و اینترنت لیسانس نرم افزار و یک سالی هست وارد صنایع غذایی شدم و وارد تولید مواد غذایی شدم. میخوام بیشتر تو این بازار باشم و اخبار این صنعت رو نشر بدم.

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2020 مجله صنایع غذایی ایران. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی