افزایش صادرات محصولات کشاورزی زمینه‌ساز اشتغال نیروهای متخصص

میوه

رییس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان محصولات کشاورزی آذربایجان‌شرقی اظهار کرد: افزایش صادرات محصولات کشاورزی تولیدکنندگان را ترغیب می‌کند که با جذب نیروهای انسانی کارآمد و متخصص در تولید محصولات سبب افزایش تولید ناخالص داخلی و رشد اقتصادی شوند.

علیرضا آقابالایی ، افزود: کشاورزی از مهم‌ترین بخش‌های اقتصادی کشور است که ضمن آنکه تامین کننده امنیت غذایی و سلامت جامعه است از طریق صادرات محصولات کشاورزی نیز می‌تواند تامین کننده ارز در جریان توسعه باشد.

وی با اشاره به نقش اساسی دانش فنّی در تولید محصولات کشاورزی خاطرنشان کرد: توجه به نقش اساسی مهارت و دانش فنّی در تولید محصولات کشاورزی عاملی برای جذب و ایجاد اشتغال برای این گروه از تحصیل‌کرده‌های دانشگاهی و رشد تولید و صادرات تولیدات غیرنفتی را در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل در پی خواهد داشت.

آقابالایی ادامه داد: توجه به بخش کشاورزی و حمایت از آن در مواجهه با رقیبان بین‌المللی در دنیای تجارت آزاد از وظایف مهم مسئولان و محققان کشور است.

وی از ضرورت توجه به اقتصاد دانش‌بنیان گفت و افزود: برای دستیابی به توسعه صادرات غیرنفتی و افزایش رشد اقتصادی، توجه به سرمایه‌گذاری در انباشت دانش و دستیابی به اقتصاد دانش‌بنیان یک ضرورت تلقی می‌شود.

رییس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان محصولات کشاورزی آذربایجان شرقی یادآور شد: بر اساس بررسی‌های انجام شده امکان تولید خدود ۸۵ درصد از انواع میوه و تره‌بار تولیدی در دنیا در ایران وجود دارد بنابراین توجه به صادرات برای رشد اقتصادی از اهمیت بالایی برخوردار است.

آقابالایی تاکید کرد: در کشور ما با توجه به اقتصاد مبتنی بر صادرات نفتی، توجه به صادرات محصولات کشاورزی و صادرات غیرنفتی می‌تواند یاری‌رسان رشد اقتصادی باشد.

Digg twitter Facebook cloob Delicious Stumble Upon Google plus Facenama Linkedin Balatarin

مطالب پیشنهادی / مشابه :

درباره نویسنده

835 مطلب نوشته است .

حامد غفاری هستم 28 ساله عاشق آی تی و اینترنت لیسانس نرم افزار و یک سالی هست وارد صنایع غذایی شدم و وارد تولید مواد غذایی شدم. میخوام بیشتر تو این بازار باشم و اخبار این صنعت رو نشر بدم.

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 مجله صنایع غذایی ایران. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی