آفلاتوکسین (Aflatoxin) مانع صادرات پسته ایرانی به اروپا

آفلاتوکسین

وزیر غذا و کشاورزی آلمان در جریان دیدار خود با وزیر جهاد کشاورزی ایران و هیات همراه مدعی شد که صادرات پسته ایرانی علی‌رغم کیفیت بالای خود به دلیل وجود آفلاتوکسین با کاهش روبه‌رو شده است که می‌توان به وسیله همکاری با شرکت‌های آلمانی این مشکل را از طریق تغییر روش فرآوری آن برطرف کرد.

کریستین اشمیت در دیدار خود و هیات همراهش با وزیر جهاد کشاورزی با بیان این‌که توافق ایران با کشورهای ۱+۵ زمینه‌ساز ثبات و امنیت بیشتر در کشور شده است، اظهار کرد: یکی از پیشنهادهایی که مطرح کردید توسعه صادرات خشکبار و پسته به آلمان و اتحادیه اروپا بود که باید گفت عامل کاهش صادرات پسته ایرانی به اتحادیه اروپا وجود آفلاتوکسین در آن بوده که می‌توان از طریق تغییر سیستم فرآوری با همکاری و مشارکت شرکت‌های آلمانی این مشکل را حل کرد.

وزیر غذا و کشاورزی آلمان ادامه داد: در زمینه‌ دامپزشکی نیز زمینه‌های متعدد همکاری وجود دارد که امیدواریم از همین جلسه تفاهم‌نامه همکاری مشترک ایران و آلمان در این زمینه به امضاء برسد تا بتوانیم در خصوص گواهی‌های مشترک و دام‌های پرورشی و سمینتال به نتایج مثبتی دست یابیم.

کریستین اشمیت در زمینه ماشین‌آلات کشاورزی و گواهی‌های مشترک در زمینه تخم‌مرغ، مرغ و لبنیات نیز به عنوان دیگر حوزه‌های همکاری بین ایران و آلمان صحبت کرد و گفت: در زمینه‌ی تغییرات اقلیمی و حفظ محیط زیست نیز که از سوی هیات ایرانی پیشنهاد شد نیاز به ارقام مقاوم‌تر در بخش کشاورزی است تا بتوانیم زمینه‌های همکاری را گسترش دهیم همچنین گیاهان دارویی نیز با توجه به تنوع بالا در ایران می‌تواند حوزه همکاری مشترک جدیدی در کنار امنیت غذایی باشد.

وی اعلام کرد: مسائل و زمینه‌های مختلفی برای توسعه همکاری بین ایران و آلمان در حوزه کشاورزی وجود دارد که می‌توانیم آن را مورد توجه قرار دهیم.

همچنین هیات همراه وزیرغذا و کشاورزی آلمان در خصوص زمینه‌های همکاری بین دو کشور در حوزه‌های تقویت صادرات خشکبار، افزایش و کیفیت محصولات کشاورزی برای توسعه بازار آن در اروپا، آزمایش و تاییدیه استاندارد از آزمایشگاه‌های مرجع آلمان، توسعه روابط تجاری در زمینه گندم، غلات و ماشین‌آلات کشاورزی، بسترسازی برای توسعه همکاری دو کشور در زمینه دامپروری و غیره پیشنهادها و راهکارهای مختلفی مطرح کردند.

Digg twitter Facebook cloob Delicious Stumble Upon Google plus Facenama Linkedin Balatarin

مطالب پیشنهادی / مشابه :

درباره نویسنده

835 مطلب نوشته است .

حامد غفاری هستم 28 ساله عاشق آی تی و اینترنت لیسانس نرم افزار و یک سالی هست وارد صنایع غذایی شدم و وارد تولید مواد غذایی شدم. میخوام بیشتر تو این بازار باشم و اخبار این صنعت رو نشر بدم.

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 مجله صنایع غذایی ایران. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی