آغاز برداشت برگ سبز چای از ۲ روز دیگر

چای

برداشت برگ سبز چای به گفته رییس سازمان چای از دو روز دیگر آغاز می شود و در صورت مساعد بودن شرایط جوی میزان تولید این محصول حدود ۱۰ درصد افزایش می یابد.

محمد ولی روزبهان ، اظهار کرد: امسال بیش از ۲۲ هزار هکتار از باغ های چای زیر کشت رفته و به بهره برداری می رسد که پیش بینی می شود در صورت مساعد بودن شرایط جوی، میزان تولید برگ سبز چای به حدود ۹۰ هزار تن برسد.

وی ضمن اعلام آمادگی سازمان چای و کارخانه های فرآوری این محصول افزود: افزایش تولید چای در سال های اخیر در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی بوده و با حمایت های دولت از چایکاران و استقبال مردم از تولید داخلی صورت گرفته است.

رییس سازمان چای با بیان اینکه چای تولید شده در سال گذشته از سوی مردم به صورت کامل خریداری شده و به مصرف رسیده است، گفت: امسال حدود ۲۰ هزار تن چای خشک تولید می شود که با ضریب تبدیل حدود ۲۲٫۵ درصد خواهد بود.

روزبهان اظهار کرد: امسال ۹ میلیارد تومان وام جاری با کارمزد چهار درصد با مساعده از طریق صندوق حمایت از صنعت چای به تولیدکنندگان داده شده است تا آنها بتوانند در این ایام با دست پر هزینه های تولید و برداشت محصول شان را جبران کنند و هر چایکاری که جزو ۴۲ هزار نفر عضو این صندوق به شمار می رود می تواند از این تسهیلات، بدون تشریفات اداری و در کوتاه ترین زمان ممکن استفاده کند./ ایسنا

Digg twitter Facebook cloob Delicious Stumble Upon Google plus Facenama Linkedin Balatarin

مطالب پیشنهادی / مشابه :

درباره نویسنده

835 مطلب نوشته است .

حامد غفاری هستم 28 ساله عاشق آی تی و اینترنت لیسانس نرم افزار و یک سالی هست وارد صنایع غذایی شدم و وارد تولید مواد غذایی شدم. میخوام بیشتر تو این بازار باشم و اخبار این صنعت رو نشر بدم.

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 مجله صنایع غذایی ایران. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی