کیفیت سموم کشاورزی افزایش می‌یابد

سموم کشاورزی

معاون حفظ سازمان نباتات گفت: با برداشته شدن تحریم‌ها زمینه برای مشارکت جدید کاری با کشورهای اروپایی و آمریکایی در زمینه سموم با نام تجاری معتبر و بین‌الملل فراهم شده است.

یحیی افضلی معاون سازمان حفظ نباتات ، در خصوص تاثیر لغو تحریم‌ها بر کیفیت سموم اظهار داشت: با توجه به تحریم‌های ظالمانه در سالهای گذشته ۸۰ درصد آفت کش‌ها چینی، ۱۰ درصد هندی، و تنها ۵ الی ۶ درصد اروپایی بوده است که خوشبختانه با توافق هسته‌ای و لغو تحریم‌ها زمینه برای مشارکت جدید کاری فراهم شده به طوری که گرایش به سمت و سوی سموم با نام تجاری معتبر و بین‌الملل رفته و از طرفی امیدواریم تعاملات بین‌المللی در مسائل قرنطینه‌ای نیز با دیگر کشورها افزایش یابد.

وی افزود: به دست آوردن منابع و مواد اولیه با کیفیت برای افزایش کیفیت سموم تولید داخل در دستور کار سازمان است به طوری که در زمینه ارتقا کیفیت و افزایش دانش سموم از کشورهای اروپایی بستر لازم فراهم شود.

افضلی با اشاره به اقدامات سازمان در خصوص مبارزه با آفات گندم بیان داشت: تاکنون بیش از ۲ هزار و ۲۰۰ هکتار از مزارع گندم در چهار استان مبارزه با علف‌های هرز گندم را داشته‌ایم.

معاون حفظ سازمان نباتات در خصوص سموم مصرفی در سال گفت: سالانه بین ۲۴ تا ۲۸ هزار تن سم در کشور عرضه می‌شوند که ۴ هزار تن آن در سبد صادراتی قرار می‌گیرد.

Digg twitter Facebook cloob Delicious Stumble Upon Google plus Facenama Linkedin Balatarin

مطالب پیشنهادی / مشابه :

درباره نویسنده

835 مطلب نوشته است .

حامد غفاری هستم 28 ساله عاشق آی تی و اینترنت لیسانس نرم افزار و یک سالی هست وارد صنایع غذایی شدم و وارد تولید مواد غذایی شدم. میخوام بیشتر تو این بازار باشم و اخبار این صنعت رو نشر بدم.

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 مجله صنایع غذایی ایران. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی