پای گوشت ایرلندی به بازار ایران باز می‌شود

گوشت قرمز

دولت ایرلند امیدوار است با استفاده از فرصت لغو تحریم ایران بتواند صادرات گوشت قرمز به این کشور را از سر بگیرد.

به نقل از پایگاه خبری فارمرز ژورنال، انتظار می رود پس از لغو تحریم های ایران، روابط تجاری ایران و کشورهای غربی رشد کند.

هرچند گوشت قرمز مستقیما تحت تحریم قرار نداشت، اما به دلیل نبود روابط تجاری کلی بین تهران و غرب، صادرات این کالا نیز به ایران انجام نمی شد.

نهاد بازاریابی گوشت گاو و گوسفند انگلیس  (ای اچ دی بی) خاطر نشان کرد که عادی سازی روابط چشم انداز تجارت با ایران را روشن تر کرده، اما خط مشی دولت ایران در زمینه سطح صادرات گوشت قرمز به این کشور در آینده تعیین کننده خواهد بود.

با توجه به اینکه ایران عضو سازمان تجارت جهانی نیست، اعمال تعرفه های وارداتی نیز می تواند بر صادرات این کالا به این کشور تاثیر بگذارد.

علیرغم افزایش مصرف گوشت مرغ در ایران، مصرف گوشت قرمز در این کشور رشد چشمگیری نداشته است.

چندین سال بود که واردات گوشت گاو از ایرلند به ایران ممنوع شده بود. این محدودیت ها در سال ۱۹۹۶ به دلیل نگرانی از گسترش بیماری جنون گاوی در آن زمان واضع شده بود. یک هیئت دامپزشکی از ایران ۳ سال قبل این ممنوعیت را لغو کرد و مسیر را برای صدور یک گواهینامه دوجانبه در زمینه سلامت دام هموار ساخت.

بورد بیا، نهاد دولتی ایرلند در زمینه گسترش فروش محصولات غذایی این کشور اخیرا اعلام کرده که بازار ایران برای صدور گوشت گاو و گوسفند رسما باز است.

قبل از ممنوعیت واردات گوشت گاو از ایرلند، بازار ایران بازاری مهم برای ایرلند محسوب می شد. در سال ۱۹۹۵، ایرلند ۲۵ هزار تن گوشت گاو به ایران صادر کرد. ارزش بازار گوشت گاو ایران در آن سال برای صادر کنندگان ایرلندی ۴۵ میلیون پوند ایرلند بود. در آن زمان صادرات گوشت گاو ایرلندی به ایران بیش از صادرات به کشورهای ایتالیا، هلند، آلمان یا سوئد بود.

Digg twitter Facebook cloob Delicious Stumble Upon Google plus Facenama Linkedin Balatarin

مطالب پیشنهادی / مشابه :

درباره نویسنده

835 مطلب نوشته است .

حامد غفاری هستم 28 ساله عاشق آی تی و اینترنت لیسانس نرم افزار و یک سالی هست وارد صنایع غذایی شدم و وارد تولید مواد غذایی شدم. میخوام بیشتر تو این بازار باشم و اخبار این صنعت رو نشر بدم.

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 مجله صنایع غذایی ایران. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی