هیچ هورمونی در مرغداری‌های خراسان رضوی استفاده نمی‌شود

مرغداری

مدیر امور طیور سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: با توجه به اینکه هم‌اکنون از نژادهای ویژه‌ای در مرغداری‌های خراسان رضوی استفاده می‌شود که در طول مدت کوتاهی رشد می‌کنند نیازی به تزریق هورمون به مرغ گوشتی وجود ندارد.

جواد ایزدیان اظهار داشت: هم اکنون ۱۵۰۰ واحد مرغداری گوشتی با ظرفیت ۹۲ میلیون قطعه جوجه‌ریزی در خراسان رضوی وجود دارد که می‌توانند ۱۵۲ هزار تن گوشت مرغ تولید کنند.

وی افزود: با این حال به علت سیاست‌های در نظر گرفته شده در مرکز برای تولید مرغ در تمام استان‌های محدودیت‌هایی به وجود آمده که در همین راستا میزان تولید مرغ صنعتی در خراسان رضوی ۱۲۰ هزار تن است.

مدیر امور طیور سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی با اشاره به میزان تولید تخم مرغ در خراسان رضوی، خاطرنشان کرد: ظرفیت واحدهای استان ۹ میلیون جوجه ریزی در هر دوره است که ۹۳ هزار تن تخم مرغ در سال تولید می‌کنند که از این میزان ۴۰ هزار تن به کشورهای دیگر صادر می‌شود.

ایزدیان افزود: همچنین در خراسان رضوی ۱۷۰ هزار کلونی زنبور عسل وجود داشته که در سال  ۹۴ حدود ۱۴۰۰ تن عسل از آنها برداشت شده است.

وی با اشاره به دیگر فعالیت‌های مدیریت طیور جهاد کشاورزی خراسان رضوی، تصریح کرد: در حوزه تولید ابریشم نیز این مدیریت فعالیت دارد که امسال ۶ هزار جعبه تخم نوغان بین فعالان این بخش توزیع شده و از آنها ۱۸۰ تن پیله تولید شده و پیش بینی این است که برای سال آینده میزان توزیع تخم نوغان در خراسان رضوی به ۷۵۰۰ جعبه برسد.

مدیر امور طیور سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی افزود: علاوه بر اینها مدیریت امور طیور در پرورش سایر ماکیان از جمله بوقلمون، شترمرغ، کبک و بلدرچین نیز فعالیت داشته تا بتواند این محصولات را نیز وارد بازار مصرف خراسان رضوی کند.

Digg twitter Facebook cloob Delicious Stumble Upon Google plus Facenama Linkedin Balatarin

مطالب پیشنهادی / مشابه :

درباره نویسنده

835 مطلب نوشته است .

حامد غفاری هستم 28 ساله عاشق آی تی و اینترنت لیسانس نرم افزار و یک سالی هست وارد صنایع غذایی شدم و وارد تولید مواد غذایی شدم. میخوام بیشتر تو این بازار باشم و اخبار این صنعت رو نشر بدم.

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 مجله صنایع غذایی ایران. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی