هشدار وزارت بهداشت درباره رنگ‌ های خوراکی هندی

رنگ خوراکی

مدیر کل نظارت بر فرآورده‌های غذایی، سازمان غذا و دارو گفت: یک بخش از رنگ‌ های خوراکی موجود در بازار به صورت جعل و تقلب است. مانند رنگ‌ هایی که زمانی از کشور عربستان وارد می‌شد.

هشدار وزارت بهداشت درباره رنگ‌ های خوراکی هندی دکتر بهروز جنت ، درباره سلامت رنگ‌ های خوراکی که این روزها شاهد افزایش استفاده از آنها در بین مردم هستیم، با بیان اینکه در حال حاضر چند نوع رنگ خوراکی در بازار داریم، گفت: یک بخش از رنگ‌ های خوراکی موجود در بازار به صورت جعل و تقلب است. مانند رنگ‌ هایی که زمانی از کشور عربستان وارد می‌شد.

وی افزود: در عین حال یکسری از رنگ‌ های خوراکی تولید داخل کشور هستند. حال بخشی از این رنگ‌های تولید داخل، طبیعی بوده و ما آنها را تایید می‌کنیم. بنابراین این رنگ‌ها مورد تایید سازمان غذا و دارو بوده و مجوز این سازمان را دارا هستند.

جنت با بیان اینکه البته استفاده زیاد از هر چیزی از جمله رنگ‌ های خوراکی عوارض به دنبال دارد، ادامه داد: در عین حال بر روی هر کدام از رنگ‌های خوراکی تولید داخل میزان و دوز مجاز مصرف آن درج شده است یعنی اینکه این رنگ ها فقط باید در شیرینی فروشی استفاده شود.

وی با بیان اینکه در گذشته حجاج این رنگ‌ها را از مکه با خود می‌آوردند که آنها مورد تایید نیستند، اظهار کرد: این رنگ‌های خوراکی که از کشورهایی چون عربستان وارد می‌شدند، بیشتر هندی بود و مورد تایید ما نبودند.

جنت تاکید کرد که البته ممکن است روند تولید رنگ‌های خوراکی مجاز متفاوت باشند. بر همین اساس ممکن است یکی از آنها سرطان‌زا بوده و دیگری سرطان‌زا نباشد.

برای همین هر یک از رنگ‌های خوراکی گروه‌ بندی خاصی دارند. یعنی برخی رنگ‌ ها در گروه آرایشی بهداشتی قرار دارند و برخی در گروه رنگ‌ های خوراکی که می‌توان در غذا از آنها استفاده کرد.
منبع خبر: ایسنا

Digg twitter Facebook cloob Delicious Stumble Upon Google plus Facenama Linkedin Balatarin

مطالب پیشنهادی / مشابه :

درباره نویسنده

835 مطلب نوشته است .

حامد غفاری هستم 28 ساله عاشق آی تی و اینترنت لیسانس نرم افزار و یک سالی هست وارد صنایع غذایی شدم و وارد تولید مواد غذایی شدم. میخوام بیشتر تو این بازار باشم و اخبار این صنعت رو نشر بدم.

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 مجله صنایع غذایی ایران. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی