نقش تغذیه در درمان سرطان

تغذیه

دبیر اجرایی همایش ملی ایمنی غذا با اشاره به نقش تغذیه در درمان سرطان گفت: از مشکلات شایع در بیماران سرطانی تغذیه آنهاست که شناسایی و مداخلات سودمند در تغذیه آنان می‌تواند نتایج بهتری در درمان سرطان داشته باشد.

مسعود ترابی گودرزی درمورد نقش تغذیه در پیشگیری و درمان سرطان اظهار داشت: تغذیه نقش کلیدی در بهبود یا نقش سرطان دارد به طوری که نقش تغذیه در تغییرات سبک زندگی فرد سرطانی همچنین در مدیریت عوارض جانبی شیو‌ه‌های درمانی به اثبات رسیده است.
وی ادامه داد: سرطان از جمله بیماری‌هایی است که تغذیه می‌تواند در پیش‌گیری، درمان و بازگشت آن نقش داشته باشد. البته تا به حال مواد غذایی مشخصی که سرطان‌زا باشند شناخته نشده است اما بعضی مواد شیمیایی،‌ آفت‌کش‌ها، سم‌ها، مواد افزودنی و حتی آلوده‌کننده‌هایی که به طور اتفاقی وارد غذا می‌شوند می‌توانند از دسته مواد سرطان‌زای قوی باشند
دبیر اجرایی کنفرانس ملی ایمنی غذا اضافه کرد: بعضی از مواد غذایی به عنوان مکمل دارویی در رژیم درمانی بیماران می‌توانند بسیار مفید باشند. این مواد با افزایش اثر درمانی داروهای شیمی درمانی و کاهش عوارض جانبی ناشی از مصرف داروها در درمان بیماران سرطانی بسیار کمک‌کننده هستند. همچنین برخی از مواد غذایی نیز حاوی مواد پیشگیری‌کننده از انواع سرطان است.
ترابی گودرزی خاطرنشان کرد: یکی از مشکلات شایع در بیماران سرطانی نحوه تغذیه آنها بوده که شناسایی و مداخلات سودمند در تغذیه این افراد می‌تواند نتایج بهتری در درمان سرطان داشته باشد.

Digg twitter Facebook cloob Delicious Stumble Upon Google plus Facenama Linkedin Balatarin

مطالب پیشنهادی / مشابه :

درباره نویسنده

835 مطلب نوشته است .

حامد غفاری هستم 28 ساله عاشق آی تی و اینترنت لیسانس نرم افزار و یک سالی هست وارد صنایع غذایی شدم و وارد تولید مواد غذایی شدم. میخوام بیشتر تو این بازار باشم و اخبار این صنعت رو نشر بدم.

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 مجله صنایع غذایی ایران. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی