مطالبات ذرت‌کاران دزفول پرداخت نشده است

ذرت‌

مدیر جهاد کشاورزی دزفول گفت: با گذشت بیش از ۲ ماه از فروش آخرین محموله‌های ذرت کشت‌شده در این شهرستان از طریق بورس، هنوز مابه‌التفاوت قیمت فروش آن به ذرت‌کاران پرداخت نشده است.

“احمد زارعی” در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه خوزستان، اظهار کرد: در سال جاری برای نخستین بار محصول ذرت استان از طریق بورس به فروش رسید و در این شهرستان بیش از ۸۰ هزار تن ذرت توسط بورس خریداری شد.

وی افزود: قیمت فروش ذرت در بورس به‌ازای هر کیلوگرم بین ۶۲۰ تا ۶۳۰ تومان و نرخ خرید تضمینی دولت برای هر کیلوگرم ۹۶۰ تومان بوده است و با وجود اینکه بیش از ۲ ماه از برداشت آخرین محصول ذرت و فروش آن از طریق بورس در دزفول می‌گذرد، هنوز مابه‌التفاوت قیمت فروش که بیش از ۲۰ میلیارد تومان است، به ذرتکاران این شهرستان پرداخت نشده است.

زارعی تصریح کرد: با وجود پیگیری‌های ما، مسئولان استانی، سازمان جهاد کشاورزی و برخی نمایندگان مجلس، کشاورزان موفق به دریافت مطالبات خود نشده‌اند و ذرت‌کاران به شدت در تنگنا هستند.

وی، کل مطالبات ذرت‌کاران خوزستان را ۶۵ میلیارد تومان برشمرد و خاطرنشان کرد: در پاسخ به پیگیری‌های مکرر ما تنها صحبت از تخصیص ۳۰ درصد از کل مطالبات استان به میان آورده شد و با وجود اینکه بیش از یک ماه هم از این وعده می‌گذرد، هنوز پولی به حساب کشاورزان واریز نشده است.

مدیر اداره جهاد کشاورزی دزفول عنوان کرد: کشاورزان برای تامین هزینه‌های کاشت، داشت و برداشت خود به شدت به نقدینگی نیاز دارند و به علت سپری نکردن سال مالی خوبی در بازار محصولات خود‏، به شدت در مضیقه هستند.

Digg twitter Facebook cloob Delicious Stumble Upon Google plus Facenama Linkedin Balatarin

مطالب پیشنهادی / مشابه :

درباره نویسنده

835 مطلب نوشته است .

حامد غفاری هستم 28 ساله عاشق آی تی و اینترنت لیسانس نرم افزار و یک سالی هست وارد صنایع غذایی شدم و وارد تولید مواد غذایی شدم. میخوام بیشتر تو این بازار باشم و اخبار این صنعت رو نشر بدم.

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 مجله صنایع غذایی ایران. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی