مشوق صادرات سیب‌زمینی در اردبیل پرداخت شد

سیب‌ زمینی

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی جهاد کشاورزی استان اردبیل از پرداخت مشوق صادرات سیب‌زمینی در این استان خبر داد.

اصغر پرتوی با بیان اینکه این مشوق هزار و ۵۰۰ ریال به ازای هر کیلو سیب‌زمینی است، تصریح کرد: از ۱۰۰ میلیارد ریال، ۴۰ میلیارد ریال پرداخت شده و مابقی نیز در حال پرداخت است.

وی با بیان اینکه از ابتدای سال جاری ۱۰۰ هزار تن سیب‌زمینی به کشورهای همسایه صادر شده است، متذکر شد: پرداخت مشوق با هدف حمایت از صادرکنندگان و رونق صادرات سیب‌زمینی است.

به گفته معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی جهاد کشاورزی استان بخش قابل توجهی از سیب‌زمینی تولیدی مازاد بر مصرف است و به دلیل محدودیت انبارهای نگه داری صادرات تنها راهکار ایجاد ارزش افزوده برای این محصول است.

پرتوی افزود: سالانه ۸۳۰ الی ۸۵۰ هزار تن تولید سیب‌زمینی داریم که به منظور ایجاد ارزش افزوده این محصول دو راهکار صادرات و ایجاد واحدهای فرآوری در دستور کار قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه احداث کارخانه سیب‌زمینی نیمه سرخ شده منحمد در شهرک شماره یک در حال اتمام است، تاکید کرد: این کارخانه سالانه به ۱۰۰ هزار تن سیب‌زمینی نیاز دارد.

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی جهاد کشاورزی استان تصریح کرد: راهکار دوم کاهش هدفمند سطح زیر کشت سیب‌زمینی و کشت متناسب با نیاز مصرف و بازار صادرات است.

به گفته پرتوی این سیاست در سال آینده نیز برای محصول استراتژیک سیب‌زمینی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

Digg twitter Facebook cloob Delicious Stumble Upon Google plus Facenama Linkedin Balatarin

مطالب پیشنهادی / مشابه :

درباره نویسنده

835 مطلب نوشته است .

حامد غفاری هستم 28 ساله عاشق آی تی و اینترنت لیسانس نرم افزار و یک سالی هست وارد صنایع غذایی شدم و وارد تولید مواد غذایی شدم. میخوام بیشتر تو این بازار باشم و اخبار این صنعت رو نشر بدم.

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 مجله صنایع غذایی ایران. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی