قیمت انواع روغن کاهش یافت

روغن

قیمت جهانی انوع روغن که در هفتهٔ منتهی به ۱۵ فوریه افزایش قابل توجهی پیدا کرده بود، در هفتهٔ منتهی به ۲۲ فوریه ۲۰۱۶ با کاهش چشمگیری روبرو شد. در این هفته نرخ شکر بار دیگر تنزل داشت.

مدیر کل هماهنگی خریدهای خارجی این شرکت گفت: براساس گزارش شورای جهانی غلات و شکر آنلاین در هفتهٔ منتهی به ۲۲ فوریه ۲۰۱۶ قیمت جهانی انواع کالاهای اساسی نسبت به هفته مشابه خود در این ماه کاهش یافت.
مسعود رحیم زاده تشریح کرد: گندم استرالیا و دریای سیاه در این هفته بدون تغییر معامله شد و اگر چه قیمت گندم کانادا ۴ دلار در هر تن افزایش یافت، اما گندم آلمان با کاهش ۶ دلاری در هر تن مواجه شد.
رحیم زاده همچنین از کاهش قیمت برنج تایلندی و اروگوئه و ثبات قیمت در مبادلات برنج هندی باسماتی ۱۱۲۱ و ۱۵۰۹ در این هفته نسبت به هفتهٔ گذشته خود خبر داد.
وی با بیان اینکه نرخ انواع روغن در هفتهٔ منتهی به ۱۵ فوریه افزایش قابل توجهی یافته بود، عنوان کرد: کاهش قیمت انواع روغن سویای آرژانتین و برزیل هر کدام با ۱۴ دلار، روغن آفتابگران روسیه و اکراین با ۷ دلار و روغن پالم مالزی با ۵ دلار در هر تن در این هفته رقم خورده است.
مدیر کل هماهنگی خریدهای خارجی شرکت اعلام کرد که شکر برزیل نیز با کاهش ۱۴ دلاری در بازار جهانی۲۹۶ دلار در هر تن معامله شد.

Digg twitter Facebook cloob Delicious Stumble Upon Google plus Facenama Linkedin Balatarin

مطالب پیشنهادی / مشابه :

درباره نویسنده

835 مطلب نوشته است .

حامد غفاری هستم 28 ساله عاشق آی تی و اینترنت لیسانس نرم افزار و یک سالی هست وارد صنایع غذایی شدم و وارد تولید مواد غذایی شدم. میخوام بیشتر تو این بازار باشم و اخبار این صنعت رو نشر بدم.

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 مجله صنایع غذایی ایران. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی