فعالیت مشترک فائو و WHO برای ارزیابی سلامت مواد غذایی در ایران

فائو

نماینده فائو در ایران با اشاره به فعالیت مشترک فائو و WHO برای ارزیابی سلامت مواد غذایی در ایران گفت: فائو در حال نهایی کردن پروژه‌ای است تا با دولت ایران برای تدوین استراتژی اطمینان از تامین امنیت غذایی تا پایان سال ۲۰۲۵ دست یابد.

سرج ناکوزی در ارتباط با وضعیت تامین امنیت غذایی در ایران اظهار کرد: ایران یکی از ۱۳ کشوری بود که به هدف اول از اهداف هزاره که همان مبارزه با گرسنگی و فقر است، دست پیدا کند.

وی افزود: سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد در ایران، این موفقیت را سال گذشته (۲۰۱۵ ) به رسمیت شناخت و آن را به دولت جمهوری اسلامی ایران رسما اعلام کرد.

نماینده فائو در ایران و در سازمان همکاری اقتصادی (اکو) ادامه داد: دولت آقای روحانی تلاش‌های جدی در این رابطه در حال انجام دارد تا امنیت غذایی با توجه به جمعیت کشور ایران محقق شود.

وی تصریح کرد: فائو در حال نهایی کردن پروژه ای است تا با دولت ایران به تدوین استراتژی اطمینان از تامین امنیت غذایی در ایران در فاصله زمانی امروز تا پایان سال ۲۰۲۵ دست یابد.

ناکوزی دراین باره اضافه کرد : مسلما با چالش‌هایی در موضوع تغذیه و امنیت غذا روبه رو هستیم که برای آنها فائو برنامه ریزی‌هایی دارد و در آن با بخش های مختلف دولت ایران از جمله وازرتخانه‌های بهداشت،کشاورزی و بقیه دستگاه‌های ملی و سایر دستگاه‌های مرتبط داخل سازمان ملل و هر نهاد و سازمانی که در این ارتباط بتواند کار کند، برای نیل به این اهداف به کار گیرم.

نماینده فائو درباره وضعیت سلامت محصولات کشاورزی و غذایی ایران گفت: در حال تدوین فعالیت مشترک بین فائو و WHO برای ارزیابی سلامت مواد غذایی در ایران هستیم و امیدواریم این ارزیابی هر چه زودتر به نتیجه برسد تا بتوانیم اطلاعات دقیق‌تری درباره وضعیت سلامت غذا در ایران در اختیار شما قرار دهیم.

Digg twitter Facebook cloob Delicious Stumble Upon Google plus Facenama Linkedin Balatarin
برچسب : ,

مطالب پیشنهادی / مشابه :

درباره نویسنده

835 مطلب نوشته است .

حامد غفاری هستم 28 ساله عاشق آی تی و اینترنت لیسانس نرم افزار و یک سالی هست وارد صنایع غذایی شدم و وارد تولید مواد غذایی شدم. میخوام بیشتر تو این بازار باشم و اخبار این صنعت رو نشر بدم.

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 مجله صنایع غذایی ایران. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی