فساد اداری مشکل اصلی صنعت و فرصتی برای سودجویان است

علیرضا مناقبی

علیرضا مناقبی رییس مجمع واردات گفت: مهمترین مشکل امروز ما “فساد اداری” است که باید در اولویت کارها قرار بگیرد و لازم است بگویم هر چقدر فساد اداری بیشتر شود، مشکلات و چالش های مردم و کسانیکه کار قانونی می کنند بیشتر می شود و این فرصتی برای آنانکه به دنبال کار غیرقانونی و سودجویی های غیرقانونی هستند خواهد بود و کار برای آنان سهل تر و راحت تر خواهد شد

رییس مجمع عالی واردات درباره سال ۹۴ افزود: از دیدگاه صنعت و اقتصاد امسال، سال خوبی نبود و باید بگویم دلیل آن قوانین بازدارنده ای بود که دست و پای مردم را در امور کسب و کار می گرفت و باعث چالش های فراوان در صنعت شد
ایشان در ادامه افزودند: متاسفانه تمام این قوانینی  که برای افراد  شناسنامه دار وضع و قرارداده می شود عامل مهمی می شود برای اینکه افراد بی نام و نشان از این فرصت طلایی استفاده ی طلایی ببرند.
مناقبی مبنی بر اینکه عملکرد دولت را چطور ارزیابی می کند؟ نیز می گوید: اقدامات دولت بر اساس شعارها و حرف ها بسیار زیبا اما در عمل چیز دیگری بوده است، ولی باید به این نکته نیز اشاره کنم با توجه به اقداماتی که در سیاست خارجی انجام شد در ظاهر فضای قابل قبولی ایجاد شده است.
علیرضا مناقبی در ادامه درباره ی چشم انداز سال ۹۵ می گوید:  اگر قرار بر این باشد فقط حرف زده شود، مطمئن باشید به مشکلات صنعت و مردم به همین صورت ادامه پیدا می کند اما در صورتیکه بحث های گفته شده عملیاتی و به نظرات توجه شود و همچنین مردم را در اقدامات دخیل و به مردم اعتماد کنند، چشم انداز خوبی را خواهیم داشت.
ایشان درباره اولویت های دولت و مجلس گفتند: مجلس و دولت در اولویت های سال آینده ی خود باید بروکراسی های اداری را حذف کند که اقدامات گذشته برجام و پسابرجام به فرجام خوبی برسد، یعنی برجامی که در سیاست خارجی صورت گرفته است، در سیاست داخلی باید به فرجام مطلوب برسد وگرنه این نتایج و این اقدامات در نطفه خفه خواهد شد.

Digg twitter Facebook cloob Delicious Stumble Upon Google plus Facenama Linkedin Balatarin

مطالب پیشنهادی / مشابه :

درباره نویسنده

835 مطلب نوشته است .

حامد غفاری هستم 28 ساله عاشق آی تی و اینترنت لیسانس نرم افزار و یک سالی هست وارد صنایع غذایی شدم و وارد تولید مواد غذایی شدم. میخوام بیشتر تو این بازار باشم و اخبار این صنعت رو نشر بدم.

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2020 مجله صنایع غذایی ایران. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی