صادرات ۹۰ هزار تن تخم مرغ/ کاهش میزان تولید در سال ۹۵

تخم مرغ

دبیر کل کانون سراسری مرغ تخم گذار با بیان اینکه میزان صادرات تخم مرغ تا پایان امسال به ۹۰ هزار تن خواهد رسید، از کاهش تولید این کالا در سال ۹۵ خبر داد.

سید فرزاد طلاکش  با بیان اینکه صادرات تخم مرغ تا پایان اسفندماه به ۹۰ هزار تن خواهد رسید، اظهارداشت: این عدد خوبی برای صادرات تخم مرغ از کشور است.

وی، شرایط بازار داخلی تخم مرغ  را در شرایط فعلی چندان مطلوب ندانست و گفت: مصرف کارخانجات صنایع غذایی کاهش یافته و تولید همچنان بالا است.

طلاکش با بیان اینکه میانگین صادرات روزانه تخم مرغ ۳۵۰ تن است، افزود: قیمت این کالا حتی نسبت به روزهای پایانی سال ۹۳، پایین تر است و انتظاری که ما برای افزایش قیمت آن طی این مقطع از سال داشتیم، محقق نشده است.  ‌

دبیر کل کانون سراسری مرغ تخم گذار ایران اضافه کرد: سال پیش در چنین ایامی قیمت تخم مرغ  حدود ۳۰۰ تومان گران تر و میانگین ۳۷۰۰ تا ۳۸۰۰ تومان بود در حالی که هم اکنون میانگین نرخ این کالا  ۳۳۰۰ تومان است.

طلاکش به این پرسش که آیا احتمال کاهش تولید برای سال آینده وجود دارد؟ پاسخ داد: قطعا چنین اتفاقی رخ خواهد داد، چرا که مرغداران زیادی، زیان کردند. علاوه بر این، ما با هماهنگی هایی که با وزارت جهادکشاورزی انجام دادیم، از یک سال و نیم پیش، برنامه تولید را محدود تر کرده ایم.
ٌ
وی ادامه داد: ما وزارت جهاد را قانع کردیم دلیلی ندارد تا زمانی که شرایط لازم برای عرضه فراهم نشده است، تولیدکنندگان را تشویق به تولید کنیم.

طلاکش با بیان اینکه ما در سال ۹۴، درصدی از جوجه ریزی را کاهش دادیم، گفت: برای سال ۹۵ هم چنین کاری را انجام می دهیم و میزان جوجه‌ریزی در سال آینده نسبت به سالجاری ۲.۵ میلیون کمتر خواهد بود.

به گفته وی، میزان تولید تخم مرغ امسال حدود ۹۳۰ هزارتن و پارسال هم تقریبا همین میزان بوده است.

دبیرکل کانون سراسری مرغ تخم گذار ایران اضافه کرد: در تلاش هستیم برای سال آینده، میزان تولید را ۳۰ هزارتن کاهش دهیم و آن را  به حدود ۹۰۰ هزار تن برسانیم.

طلاکش با اشاره به اینکه تولید ۹۰۰ هزارتن تخم مرغ هم زیاد است، گفت: تلاش می کنیم با صادرات و مدیریت بازار، اوضاع را کنترل کنیم.

Digg twitter Facebook cloob Delicious Stumble Upon Google plus Facenama Linkedin Balatarin

مطالب پیشنهادی / مشابه :

درباره نویسنده

835 مطلب نوشته است .

حامد غفاری هستم 28 ساله عاشق آی تی و اینترنت لیسانس نرم افزار و یک سالی هست وارد صنایع غذایی شدم و وارد تولید مواد غذایی شدم. میخوام بیشتر تو این بازار باشم و اخبار این صنعت رو نشر بدم.

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 مجله صنایع غذایی ایران. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی