صادرات صیفی جات به روسیه منجر به ارزآوری می شود

صیفی جات

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه صادرات صیفی جات به روسیه منجر به ارز آوری می شود ، یادآورشد:صادرات صیفی جات نیازمند سردخانه های مدرن است تا محصول در زمان مقرر و با کیفیت مناسب بدست مصرف کنند،برسد.

سیدناصر موسوی  لارگانی درباره صادرات صیفی جات  به کشور روسیه، گفت: با توجه به ویژگی های منحصر به فرد کشورمان از منظر اقلیمی ما می توانیم  با صادرات صیفی جات به کشورهای همچون روسیه  نه تنها برای اقتصاد کشورمان  ارزش افزوده ایجادکنیم،بلکه محصول  ایرانی را نیز با برند اختصاصی کشورمان در بازار جهانی عرضه کنیم.

نماینده مردم فلاورجان  درمجلس شورای اسلامی  با بیان اینکه  یکی از دلایل  وضعیت نیمه خشکسالی فلاورجان سو مدیریت درآب  است، ادامه داد:  صادرات صیفی جات نیازمندی فرآروی مناسب است  تا محصول با  برند اختصاصی صادر شود.

وی افزود:  ما قابلیت افزایش تولیدات محصولات صیفی جاتی را داریم،اما متاسفانه هنوز زیر ساخت های صادارات محصولات صیفی به نحو  کامل مهیا نشده  است و بدین ترتیب جا دارد،برای افزایش  تولیدات صیفی جات که می تواند  ارزآوری مناسبی  برای ما به همراه داشته باشد؛به نحو کاربردی  سرمایه گذاری  کنیم.

عضوکمیسیون اقتصادی مجلس، یادآورشد:  فلاورجان  در مقطعی کمربند سبز استان اصفهان بوده است  و این در حالی است زمین های کشاورزی  فلاورجان با توجه به  موقعیت حاصلخیزی  که دارند می توانند تنها  با یک برنامه ریزی مدت  کشاورزی  نه تنها تولیدات داخلی را افزایش دهند؛بلکه صادرات محصولات صیفی  را با بسته بندی مناسب به کشوری همچون روسیه را رقم  بزنند؛تا علاوه بر افزایش ارزش افزوده  با ایجاد صنایع تبدیلی  فرصت های اشتغال نیز به سادگی خلق شود.

Digg twitter Facebook cloob Delicious Stumble Upon Google plus Facenama Linkedin Balatarin

مطالب پیشنهادی / مشابه :

درباره نویسنده

835 مطلب نوشته است .

حامد غفاری هستم 28 ساله عاشق آی تی و اینترنت لیسانس نرم افزار و یک سالی هست وارد صنایع غذایی شدم و وارد تولید مواد غذایی شدم. میخوام بیشتر تو این بازار باشم و اخبار این صنعت رو نشر بدم.

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 مجله صنایع غذایی ایران. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی