صادرات خاویار سیاه روسیه سه برابر شد

خاویار سیاه

وزارت کشاورزی روسیه اعلام کرد: در ۱۱ ماه ابتدایی سال گذشته صادرات خاویار سیاه روسیه در مقایسه با مدت مشابه سال ۲۰۱۴ سه برابر شده است.

به نقل از راشا تودی، وزارت کشاورزی روسیه اعلام کرد در این کشور در ۱۱ ماهه اول سال ۲۰۱۵ صادرات خاویار سیاه خود را نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۱۴ سه برابر کرد.

بنا به اعلام وزارت کشاورزی این کشور هر سال ۵۰ تن خاویار سیاه در روسیه تولید می‌شود که در سال گذشته ۴٫۷۱ تن از این میزان از روسیه صادر شده است.

از سوی دیگر واردات خاویار توسط روسیه از ۸٫۶۷ تن در سال ۲۰۱۴ به ۳٫۵ تن در سال ۲۰۱۵ کاهش یافته است.

وزارت کشاورزی روسیه اعلام کرد: ایجاد مزارع پرورش ماهی در کنار کاهش ارزش روبل این کشور که به ارزان‌تر شدن این محصول در بازارهای خارجی منجر شده است از جمله مهمترین دلایل افزایش صادرات خاویار روسیه در سال ۲۰۱۵ بوده است.

پس از فروپاشی شوروی ماهیگیران مهمترین تامین کننده خاویار روسیه بودند که همین امر به کاهش شدید تعداد ماهیان خاویاری در دریای خزر شد. به گونه‌ای که بر اساس آمارهای موجود تعداد ماهیان خاویاری در دریای خزر در سال ۲۰۱۰ نسبت به سال‌های دهه ۱۹۸۰ ، ۹۷٫۵ درصد کاهش یافته است.

در سال ۲۰۰۲ روسیه صادرات خاویار سیاه را ممنوع اعلام کرد و سپس صید ماهیان خاویاری نیز در این کشور ممنوع شد.

پس از این اقدام مزارع پرورش ماهی دولتی در روسیه اقدام به پرورش ماهیان خاویاری در این کشور کردند و در حال حاضر تنها خاویار صادراتی قانونی در این کشور از مزارع پرورش ماهی تامین می‌شود.

صید ماهیان خاویاری تنها برای تحقیقات علمی و همچنین تولید مثل آنها انجام می‌شود در ماه فوریه سال ۲۰۱۱ صادرات خاویار سیاه در روسیه آزاد شد.

Digg twitter Facebook cloob Delicious Stumble Upon Google plus Facenama Linkedin Balatarin

مطالب پیشنهادی / مشابه :

درباره نویسنده

835 مطلب نوشته است .

حامد غفاری هستم 28 ساله عاشق آی تی و اینترنت لیسانس نرم افزار و یک سالی هست وارد صنایع غذایی شدم و وارد تولید مواد غذایی شدم. میخوام بیشتر تو این بازار باشم و اخبار این صنعت رو نشر بدم.

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 مجله صنایع غذایی ایران. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی