سقف واردات روغن پالم با مصوبه هیئت وزیران برداشته شد

روغن پالم

رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی تهران گفت: با مصوبه امروز هیئت وزیران محدودیت واردات روغن پالم مانند سایر روغن‌ها برداشته شده است و به هر میزانی می‌توان آن را با تعرفه ۲۶ درصدی وارد کرد.

کاوه زرگران  اظهار کرد: امروز درباره واردات انواع روغن در هیئت وزیران صحبت شد و نهایتا برای سال ۹۵ تعرفه واردات دانه ۵ درصد، روغن‌های  آفتاب گردان و سویا ۱۰ درصد و روغن پالم ۲۶ درصد تعیین شد.

وی افزود: بر اساس مذاکره ای نیز که با رئیس سازمان غذا و دارو نیز انجام شده بود، ایشان نیز عقیده داشت که  سقف واردات روغن  پالم  نیز برای سال ۹۵ برداشته شود و دیگر محدودیت وزنی برای واردات این محصول وجود نداشته باشد، اما تعرفه واردت روغن پالم به ۲۶ درصد برسد.

دبیرکل کانون انجمن‌های صنایع غذایی ایران ادامه داد:محدودیت واردات این محصول(پالم) مانند سایر روغن‌ها برداشته شده است و به هر میزانی می‌توان آن را وارد کرد.

وی با اشاره به اینکه واردات روغن خام منوط به خرید دانه‌های داخلی است تصریح کرد: بر این اساس واردکنندگان باید به ازای واردات هر کیلوگرم روغن یک کیلوگرم دانه های روغنی داخلی را خریداری کنند که این امر نیز خود معادل تعرفه ۱۰ درصدی است و هزینه واردات را بیشتر می‌کند.

رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی تهران تاکید کرد:تعرفه واردات دانه و کنجاله درسال آینده نیز یکسان است که این امر دیگر توجیحی برای فعالیت کارخانجات روغن کشی در سال آینده نخواهد داشت.

به گزارش خبرنگار خبرگزای تسنیم، سقف واردت روغن خام در سال ۴۲۰ هزار تن بود که با مصوبه هیئت وزیران دیگر محدودیتی برای واردات این محصول وجود نخواهد داشت.

Digg twitter Facebook cloob Delicious Stumble Upon Google plus Facenama Linkedin Balatarin

مطالب پیشنهادی / مشابه :

درباره نویسنده

835 مطلب نوشته است .

حامد غفاری هستم 28 ساله عاشق آی تی و اینترنت لیسانس نرم افزار و یک سالی هست وارد صنایع غذایی شدم و وارد تولید مواد غذایی شدم. میخوام بیشتر تو این بازار باشم و اخبار این صنعت رو نشر بدم.

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 مجله صنایع غذایی ایران. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی