سفر هیات آلمانی به ایران برای تولید محصولات ارگانیک

میوه و تره‌ بار

پس از تعطیلات نوروزی یک هیات آلمانی به منظور سرمایه‌گذاری در تولید محصولات ارگانیک در ایران و صادرات آن به کشور‌های حاشیه خلیج فارس و اتحادیه اروپا به ایران سفر می‌کند.

در سال‌های اخیر تولید فراورده‌های ارگانیک آلمانی ۲۵ درصد رشد داشته و تقریبا به ۸ میلیارد یورو رسیده است و اکنون نیز یکی از شرکت‌های آلمانی قرار است برای تولید محصولات ارگانیک و صادرات آن به کشور‌های حاشیه خلیج فارس و همچنین اتحادیه اروپا به این عرصه ورود کند و در گام اول در قالب هیاتی پس از عید نوروز به ایران سفر کرده و در این مرحله بازار‌های ایران را برای سرمایه‌گذاری رصد کند.

بیشتر فعالان اقتصادی در بخش کشاورزی معتقدند که ایران ظرفیت بالایی برای جذب سرمایه در محصولات مختلف باغی و زراعی را داراست و به دلیل هزینه پایین تولید این محصولات در ایران نسبت به دیگر کشورها زمینه برای سرمایه‌گذاری خارجی در این بخش‌ها فراهم تر است.

در این زمینه حسن فروزان‌فر – از اعضا کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی تهران و از فعالان صنایع غذایی – معتقد است به دلیل اینکه در آلمان بهره صفر درصدی برای سرمایه‌گذاری وجود دارد، بازار ایران برای آن‌ها صرفه بیشتری نسبت به سایر کشور‌ها دارد.

به گفته او آلمان‌ها اکنون در چین در این بخش سرمایه‌گذاری کرده‌اند اما می‌توانند جهت سرمایه‌گذاری را از چین به ایران برگردانند و از نیروی ارزان قیمت در ایران استفاده کنند.

این عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران تصریح می‌کند که آمارها بیان‌گر آن است که جایگاه ایران برای سرمایه‌گذاری مناسب است.

به گفته فروزان‌فر ایران در بین کشورهای منطقه رقبایی چون ترکیه دارد که وضعیت‌اش در جذب سرمایه خارجی بهتر است چرا که می‌تواند از راه زمینی و با سرعت بیشتر محصولاتش را به اروپا صادر کند، اما انرژی و نیروی انسانی ارزان در ایران را هم نباید فراموش کرد و از سوی دیگر ایران از اقلیم‌های متفاوتی برخوردار است که این موضوع باعث تنوع تولید محصولات کشاورزی در ایران خواهد شد که به گفته او این موارد از جذابیت‌های بخش کشاورزی ایران برای جذب سرمایه خارجی است.

Digg twitter Facebook cloob Delicious Stumble Upon Google plus Facenama Linkedin Balatarin

مطالب پیشنهادی / مشابه :

درباره نویسنده

835 مطلب نوشته است .

حامد غفاری هستم 28 ساله عاشق آی تی و اینترنت لیسانس نرم افزار و یک سالی هست وارد صنایع غذایی شدم و وارد تولید مواد غذایی شدم. میخوام بیشتر تو این بازار باشم و اخبار این صنعت رو نشر بدم.

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 مجله صنایع غذایی ایران. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی