سرانه مصرف نمک، شکر، روغن و نان در ایران

اقتصاد

تازه ترین تحقیقات درباره مصرف برخی مواد غذایی همچون نمک، شکر و روغن نشان می دهد که سرانه مصرف این مواد در ایران چند برابر متوسط جهانی است.

سرانه مصرف نمک، شکر، روغن و نان در ایران در حالی که کمبود مواد غذایی آسیب هایی را به سلامت افراد وارد می کند، هر نوع ماده غذایی هر چند مفید و یا ضروری برای سلامت نیز در صورتی که بیش از اندازه مصرف شود، می تواند مشکلات عدیده ای مانند انواع بیماری ها و اضافه وزن و چاقی را برای فرد ایجاد کند.

امروزه الگوی نادرست تغذیه بسیاری از جوامع را درگیر کرده است.

نمک، شکر و روغن، از جمله مواد غذایی هستند که مصرف زیاد آنها می تواند به سلامت بدن آسیب وارد کند؛ به طوری که پزشکان و محققان مطالعات زیادی در این زمینه انجام داده و میزان مصرف این مواد را در جوامع مختلف بررسی کرده اند.

آمارها نشان می دهند که مصرف مواد کالری زا و نمک در کشورمان با افراط همراه است. این وضعیت بیماری های متعددی مانند فشار و چربی خون بالا، بیماری های قلبی عروقی، فساد دندانی، دیابت و مشکلاتی مانند اضافه وزن، چاقی و بیماری های ناشی از آنها را برای افراد ایجاد می کند.

مصرف نمک در ایران دو برابر متوسط جهانی

دکتر ‘رسول کدخدایی’ رئیس پژوهشکده علوم و صنابع غذایی ایران در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا در این مورد گفت: طبق تحقیقات انجام شده، هر ایرانی در سال ۶ کیلوگرم نمک مصرف می کند، این درحالی است که متوسط آن در جهان سه کیلوگرم است، یعنی دوبرابر متوسط جهانی در ایران نمک مصرف می شود.

مصرف روغن در ایران دو برابر متوسط جهانی

وی مصرف روغن در ایران را نیز دو برابر متوسط جهانی اعلام کرد و افزود: بر اساس نتایج تحقیقات انجام شده، هر ایرانی سالانه ۱۷ تا ۲۰ کیلو روغن مصرف می کند، اما متوسط جهانی آن کمتر از ۱۰ کیلوگرم است.

مصرف نوشابه در ایران چهار برابر متوسط جهانی

به گفته رئیس پژوهشکده علوم و صنایع غذایی، متوسط مصرف نوشابه در ایران ۴۲ کیلو است، در حالی که در جهان متوسط ۱۰ کیلو است، یعنی هر ایرانی ۴ برابر سایر مردم دنیا نوشابه مصرف می کند.

مصرف شکر در ایران شش برابر متوسط جهانی

رئیس پژوهشکده علوم و صنایع غذایی گفت: مصرف سالانه شکر در ایران تقریبا ۳۰ کیلوگرم به ازای هر فرد است، درحالی که متوسط جهانی آن پنج کیلوگرم است، یعنی شش برابر متوسط جهانی به صورت آشکار و نهان (شکلات، نوشابه، شیرینی، کیک ها و دسرها) در ایران شکر مصرف می شود.

مصرف نان در ایران تقریبا شش برابر متوسط جهانی

کدخدایی مصرف نان در ایران را به ازای هر نفر ۱۶۰ کیلوگرم در سال اعلام کرد و گفت: این در حالی است که در اروپا این میزان، حدود ۲۵ کیلوگرم است.
وی گفت: به طور کلی در کشور ما بیش از اندازه نان و برنج مصرف می شود که این به معنای کربوهیدرات اضافی است که در نهایت در بدن جمع و تبدیل به چربی و اضافه وزن می شود.

مصرف شیر در ایران سه برابر کمتر از حد جهانی

رئیس پژوهشکده علوم و صنایع غذایی گفت: هر ایرانی ۹۰ کیلوگرم در سال شیر می نوشد، در حالی که متوسط جهانی مصرف شیر ۳۰۰ کیلوگرم است یعنی هر ایرانی یک سوم یک اروپایی شیر مصرف می کند که این مساله مشکلات و بیماری های زیادی به ویژه پوکی استخوان، تخریب زودهنگام دندان ها و شکستن استخوان ها در اثر ضریه های ضعیف را درپی دارد.
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

Digg twitter Facebook cloob Delicious Stumble Upon Google plus Facenama Linkedin Balatarin

مطالب پیشنهادی / مشابه :

درباره نویسنده

835 مطلب نوشته است .

حامد غفاری هستم 28 ساله عاشق آی تی و اینترنت لیسانس نرم افزار و یک سالی هست وارد صنایع غذایی شدم و وارد تولید مواد غذایی شدم. میخوام بیشتر تو این بازار باشم و اخبار این صنعت رو نشر بدم.

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 مجله صنایع غذایی ایران. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی