دلالان مقصر گرانی گوشت هستند، نه صادرات

گوشت گاو

در حالی که رییس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان همچنان تاکید دارد که افزایش صادرات دام زنده و کاهش عرضه باعث گرانی گوشت در بازار مصرف شده است، معاون وزیر کشاورزی اعلام کرد که صادرات دام زنده و قیمت آن تغییر محسوسی نداشته و عامل اصلی نوسانات قیمت گوشت قرمز، حلقه‌های واسط تولید تا بازار این محصول هستند.

حسن رکنی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: قیمت گوشت قرمز در بازار وابسته به سیستم عرضه و تقاضاست و تغییرات و نوسانات قیمتی که طی ماه گذشته در سطح شهر به وجود آمد، هیچ ارتباطی به واحد‌های تولیدی ندارد.
گوسفند کیلویی ۱۱ هزار تومان

وی افزود: قیمت دام زنده در واحد‌های تولیدی طی دو سال قبل تغییر محسوسی نکرده و همچنان حدود کیلویی ۱۱ هزار تومان ثابت باقی مانده است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور دام ادامه داد: نوسانات قیمتی که در بازار گوشت قرمز به وجود آمده به حلقه‌های واسط غیرضروری بر می‌گردد که گوشت قرمز را از تولید تا بازار مصرف دست به دست می‌کنند که باید اصلاحاتی در این سیستم انجام شود.
گوشت منجمد دولتی کیلویی ۱۸ هزار و ۵۰۰ تومان

رکنی با بیان این‌که قیمت دولتی گوشت قرمز منجمد کیلویی حدود ۱۸ تا ۱۸هزار و ۵۰۰ تومان است که با حداقل سود در بازار شب عید توزیع خواهد شد، گفت: براساس برنامه‌های وزارت جهاد کشاورزی باید ۳۰ میلیون اس از جمعیت دام زنده سبک کاهش پیدا کند که طی سال گذشته تنها یک میلیون راس دام زنده از طریق صادرات کاهش پیدا کرد و در دو ماهه اخیر که با نوسان قیمت در بازار مصرف مواجه بودیم صادرات دام زنده به طور کامل متوقف بود.

معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور دام تصریح کرد: حجم صادرات دام زنده نسبت به کل جمعیت دامی کمتر از دو درصد بوده است؛ بنابراین نمی‌تواند اثر قابل توجهی در عرضه گوشت قرمز داشته باشد، کما این‌که هم‌اکنون نیز دام زنده روی دست دامداران مانده و به بازارسانی و بازاریابی بیشتری نیاز دارد.

به گزارش ایسنا، در پی نوسانات قیمت گوشت قرمز در بازار طی ماه گذشته، اظهارنظرهای متفاوتی در خصوص علل گرانی این محصول از سوی مسئولان مطرح شد؛ به گونه‌ای که یکی کاهش تولید و افزایش صادرات را مسبب این نوسانات می‌داند و دیگری دلالان و واسطه‌های بی‌شمار را دلیل افزایش قیمت اعلام می‌کند و مهم‌تر اینکه هنوز این نوسان قیمت اصلاح نشده و مصرف‌کنندگان از بازار این محصول متضرر می‌شوند.

Digg twitter Facebook cloob Delicious Stumble Upon Google plus Facenama Linkedin Balatarin

مطالب پیشنهادی / مشابه :

درباره نویسنده

835 مطلب نوشته است .

حامد غفاری هستم 28 ساله عاشق آی تی و اینترنت لیسانس نرم افزار و یک سالی هست وارد صنایع غذایی شدم و وارد تولید مواد غذایی شدم. میخوام بیشتر تو این بازار باشم و اخبار این صنعت رو نشر بدم.

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 مجله صنایع غذایی ایران. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی