دستور دفن میوه‌های امحاء شده/ میوه‌ها شپشک داشتند

میوه

در پی امحاء میوه‌های قاچاق در استان تهران، معاون سازمان حفظ نباتات اعلام کرد که دستور دفن میوه‌های امحاء شده در محیطی ایمن و با رعایت نکات بهداشتی صادر شده است و میوه‌های قاچاق به هیچ وجه نباید به مصرف انسانی برسند.

مهدی قائمیان – معاون قرنطینه و بهداشت گیاهی سازمان حفظ نباتات – در خصوص میوه‌های امحاء شده قاچاق در استان تهران اظهار کرد: میوه‌های قاچاق کشف شده در استان تهران امروز در حضور اهالی رسانه امحاء شد و پس از آن سازمان حفظ نباتات برای جلوگیری از احتمال شیوع آفت و بیماری از باقی‌مانده‌های این میوه‌ها دستور دفن آن را در محیطی ایمن و دور از شهر صادر کرده است.

وی افزود: با توجه به این‌که براساس گزارش‌های رسیده، میوه‌های قاچاق کشف شده در استان تهران به آفت شپشک مبتلا بوده‌اند که حتی پس از امحاء نیز ممکن است باقی‌مانده این میوه‌ها عاملی برای انتقال این آفت به باغ‌های کشور باشد و براین اساس نمی‌توان آن را توزیع کرد.

معاون قرنطینه و بهداشت گیاهی سازمان حفظ نباتات ادامه داد: ممکن است در صورت مصرف این میوه‌ها بیماری به انسان سرایت نکند، اما در صورت مجاورت باقی‌مانده این میوه‌ها در کنار یک باغ، احتمال شیوع آفت شپشک به آن باغ وجود دارد، بنابراین به هیچ وجه نباید این میوه‌ها به مصرف انسانی برسند و توزیع شوند.

قائمیان ادامه داد: با توجه به شنیدن اخباری مبنی بر توزیع میوه‌های قاچاق در شهرستان‌ها بین اقشار خاص مانند فرهنگیان، پیگیری‌های لازم صورت خواهد گرفت، چرا که هیچ نهاد و ارگانی نباید اجازه توزیع و مصرف این میوه‌ها را بدهد.

Digg twitter Facebook cloob Delicious Stumble Upon Google plus Facenama Linkedin Balatarin

مطالب پیشنهادی / مشابه :

درباره نویسنده

835 مطلب نوشته است .

حامد غفاری هستم 28 ساله عاشق آی تی و اینترنت لیسانس نرم افزار و یک سالی هست وارد صنایع غذایی شدم و وارد تولید مواد غذایی شدم. میخوام بیشتر تو این بازار باشم و اخبار این صنعت رو نشر بدم.

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 مجله صنایع غذایی ایران. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی