دخالت وزارت صنعت در واردات کشاورزی خلاف اقتصاد مقاومتی است

عباس پاپی زاده

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: اجازه ثبت سفارش در مورد واردات غلات به عهده جهاد کشاورزی است ولی این روزها شاهدیم که وزارت صنعت برخلاف اقتصاد مقاومتی اقدام به دخالت در امور واردات محصولات کشاورزی می کند.

عباس پاپی زاده افزود: این وزارت جهاد کشاروزی است که تشخیص می دهد برای سال آینده نیاز به گندم داریم یا خیر.

او افزود : این روزها مشاهده می شود که وزارت صنعت بدون توجه بحث اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید داخلی ، اقدام به دخالت در امور واردات محصولات کشاورزی به کشور می کند که در حقیقت این عمل مغایر با قوانین است و دود این حرکت بی شک چشم تولید کنندگان داخلی را نوازش خواهد کرد.

پاپی زاده ادامه داد : میزان تولید و مصرف گندم کشور حدود ۱۲٫۵ تا ۱۳٫۵ میلیون تن بوده است که انتظار می رود این رقم در سال آینده بیشتر شده و بتوانیم نیاز داخل را از تولیدات داخلی تامین کنیم.

مدیرکل روابط عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران روز گذشته به تسنیم گفته بود: برداشته شدن محدودیت واردات گندم در سال ۹۵ برای حمایت از صنایع تبدیلی و فقط به‌صورت ورود موقت است تا گندم خارجی به کشور وارد و بعد از فرآوری دوباره صادر شود.

حسین داستان افزود: وزارت جهاد کشاورزی بحث ممنوعیت واردات برای گندم در سال آینده را داشت اما وزارت صنعت در این ارتباط نظر دیگری داشته و قصد ایجاد نظام تعرفه‌ای برای واردات این محصول دارد.

Digg twitter Facebook cloob Delicious Stumble Upon Google plus Facenama Linkedin Balatarin

مطالب پیشنهادی / مشابه :

درباره نویسنده

835 مطلب نوشته است .

حامد غفاری هستم 28 ساله عاشق آی تی و اینترنت لیسانس نرم افزار و یک سالی هست وارد صنایع غذایی شدم و وارد تولید مواد غذایی شدم. میخوام بیشتر تو این بازار باشم و اخبار این صنعت رو نشر بدم.

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 مجله صنایع غذایی ایران. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی