حجم تجارت خارجی در ۱۱ ماهه ۷۵ میلیارد دلار شد

صادرات و واردات

گمرک ایران حجم تجارت خارجی غیر نفتی در ۱۱ ماهه را ۷۵ میلیارد و ۸۳۵ میلیون دلار گزارش کرد.

به نقل از گمرک جمهوری اسلامی ایران، واردات کشور در ۱۱ ماهه امسال به ۳۷ میلیارد و ۷۷ میلیون دلار رسید که این میزان واردات ۲۳٫۳۳ درصد کمتر از مدت مشابه سال قبل بوده است.

همچنین در ۱۱ ماهه امسال میزان صادرات غیر نفتی کشورمان به ۳۸ میلیارد و ۷۵۸میلیون دلار رسید که در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۱۶٫۶۹ درصد کاهش داشت.

اقلام عمده صادرات غیر نفتی در مدت یاد شده شامل گازهای نفتی و هیدروکربورهای گازی شکل، پروپان مایع شده و قیر نفت بوده و عمده ترین خریداران کالاهای صادراتی کشورمان هم به ترتیب چین ،عراق، امارات متحده عربی، افغانستان و هند بوده اند.
عمده واردات به ایران هم به ترتیب به ذرت دامی با سهم ۳٫۴۷ درصدی از کل ارزش واردات تعلق داشت، بعد از آن به گندم با ۲٫۱ درصد ، لوبیای سویا با ۱٫۸۵ درصد، برنج با ۱٫۶۸ درصد و قطعات منفصله جهت تولید اتومبیل سواری با ۱٫۶۳ درصد اختصاص دارد که به ترتیب از کشورهای چین، امارات متحده عربی، کره جنوبی، ترکیه و سوئیس وارد کشور شده است.

Digg twitter Facebook cloob Delicious Stumble Upon Google plus Facenama Linkedin Balatarin

مطالب پیشنهادی / مشابه :

درباره نویسنده

835 مطلب نوشته است .

حامد غفاری هستم 28 ساله عاشق آی تی و اینترنت لیسانس نرم افزار و یک سالی هست وارد صنایع غذایی شدم و وارد تولید مواد غذایی شدم. میخوام بیشتر تو این بازار باشم و اخبار این صنعت رو نشر بدم.

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 مجله صنایع غذایی ایران. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی