تورم روستایی در بهمن ماه به ۸ درصد رسید

تورم

تورم کالا و خدمات در مناطق روستایی کاهش یافت. در بهمن ماه تورم نقطه به نقطه کالاها و خدمات به ۸ درصد و تورم سالانه به ۱۱ درصد رسید.

بر اساس محاسبات مرکز آمار ایران،‌ میزان تورم نقطه به نقطه که در دی ماه ۸٫۴ درصد گزارش شده بود با مقداری کاهش به هشت درصد رسید و تورم سالانه هم از ۱۱٫۵ درصد به ۱۱ درصد رسید.

بر اساس این گزارش آموزش با تورم ۱۷٫۶ درصدی بیشترین افزایش قیمت را داشته است و بعد از آن بخش آموزش با تورم ۱۶٫۲ در رتبه بعدی قرار دارد.

کمترین میزان تورم هم مربوط به بخش دخانیات با افزایش ۳٫۱ درصدی و ارتباطات با تورم ۳٫۴ درصدی است.

شاخص کل (بر مبنای ۱۰۰=۱۳۹۰) در بهمن ماه سال ۱۳۹۴ عدد ۲۳۲٫۲ را نشان می‌دهد که نسبت به ماه قبل ۰٫۱ درصد کاهش داشته است. افزایش شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) ۰٫۸ درصد است که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل (۸٫۴) کاهش یافته است. درصد تغییرات شاخص کل در ۱۲ ماه منتهی به بهمن ماه سال ۱۳۹۴ نسبت به دوره مشابه سال قبل (نرخ تورم روستایی) ۱۱ درصد است که نسبت به تورم ۱۲ ماهه منتهی به دی ماه ۹۴ (۱۱٫۵ درصد)کاهش یافته است.

شاخص گروه عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» در این ماه به رقم ۲۵۳ رسید که نسبت به ماه قبل ۰٫۵ درصد کاهش نشان می‌دهد. شاخص گروه اصلی «خوراکی‌ها» در ماه مورد بررسی به عدد ۲۵۰٫۱ رسید که نسبت به ماه قبل ۰٫۵ درصد کاهش نشان می‌دهد. شاخص گروه اصلی «خوراکی‌ها» نسبت به ماه مشابه سال قبل ۶٫۸ درصد افزایش نشان می‌دهد و نرخ تورم دوازده ماهه این گروه ۱۰٫۴ درصد است. شاخص گروه عمده “خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات ” نسبت به ماه مشابه سال قبل ۶٫۶ درصد افزایش نشان می‌دهد و درصد تغییرات این گروه در دوازده ماه منتهی به بهمن ماه ۱۳۹۴ نسبت به دوره مشابه سال قبل ۰٫۱۰ درصد است که نسبت به تورم دوازده ماهه منتهی به دی ماه ۹۳ (۱۰٫۳ درصد) کاهش یافته است.

به گزارش اقتصادنیوز، همچنین شاخص گروه عمده «کالاهای غیر خوراکی و خدمات» در بهمن ماه ۱۳۹۴ به رقم ۲۱۸٫۳ رسید که ۰٫۲ درصد نسبت به ماه قبل افزایش نشان می‌دهد. میزان افزایش شاخص گروه عمده «کالاهای غیرخوراکی و خدمات» نسبت به ماه مشابه سال قبل ۹٫۲ درصد بوده است و نرخ تورم دوازده ماه منتهی به بهمن ماه سال ۱۳۹۴ نسبت به دوره مشابه سال قبل این گروه ۱۱٫۸ درصد است که نسبت به تورم دوازده ماهه منتهی به دی ماه ۹۴ (۱۲٫۵ درصد) کاهش یافته است.

Digg twitter Facebook cloob Delicious Stumble Upon Google plus Facenama Linkedin Balatarin

مطالب پیشنهادی / مشابه :

درباره نویسنده

835 مطلب نوشته است .

حامد غفاری هستم 28 ساله عاشق آی تی و اینترنت لیسانس نرم افزار و یک سالی هست وارد صنایع غذایی شدم و وارد تولید مواد غذایی شدم. میخوام بیشتر تو این بازار باشم و اخبار این صنعت رو نشر بدم.

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 مجله صنایع غذایی ایران. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی