تعاملات اقتصادی ایران با اروپا به گسترش ثبات و امنیت در منطقه منجر می شود

علی ربیعی

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در صورتی که تعاملات اقتصادی جمهوری اسلامی ایران با کشورهای عضو اتحادیه اروپا فزونی یابد می تواند به گستره امنیت و ثبات اقتصادی در منطقه منجر شود و تعارضات بین المللی را کاهش دهد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، علی ربیعی روز شنبه در دیدار «فرانسوا فیلون» نخست وزیر و وزیر کار و امور اجتماعی پیشین فرانسه که در محل این وزارتخانه برگزار شد، افزود: مجموعه های زیادی زیرنظر سازمان تامین اجتماعی است که می توانند تعاملات اقتصادی زیادی را با شرکت های فرانسه داشته باشند.
وی به سوابق دیرینه دو کشور ایران و فرانسه اشاره کرد و گفت: پس از تحریم ها فرصت خوبی برای همکاری های اقتصادی بین دو کشور وجود دارد.
وزیر تعاون، به بزرگترین شرکت هواپیمایی زیرمجموعه سازمان تامین اجتماعی اشاره کرد و یادآورشد سازمان تامین اجتماعی صاحب بزرگترین شرکت ریلی کشور است. همچنین شرکت های تولید لبنیات زیرمجموعه این سازمان صادرات ارزشمندی به دیگر کشورها دارند.
ربیعی، حضور ایران در بازار عراق و گسترش روابط با کشور آذربایجان را نیز یادآور شد و گفت: ایران همچنین موقعیت خوبی در بازار افغانستان دارد.همچنین دو هفته پیش با کشور آذربایجان تفاهمنامه ای برای تاسیس شرکت دارویی امضا کردیم که بزودی عملیاتی می شود.
به گفته وزیر کار، همچنین بزرگترین شرکت نفتی و گازی خلیج فارس با ۴۹ درصد سهم زیرمجموعه سازمان تامین اجتماعی است که می تواند تعاملات اقتصادی خوبی برای همکاری با شرکت های فرانسوی داشته باشند.
وی ادامه داد: هم اکنون برای ساخت دو پالایشگاه بزرگ نیاز مالی داریم که فرانسوی ها می توانند دراین حوزه سرمایه گذاری کنند.
ربیعی تاکید کرد: با توجه به تعاملات کشورهای منطقه با ایران، روابط اقتصادی فرانسه با ایران می تواند به توسعه حضور بیشتر فرانسه در کشورهای منطقه منجر شود.
وی همچنین افزود: ایران و فرانسه همچنین می توانند تعاملات فرهنگی خود را گسترش دهند.
وزیر تعاون در ادامه به افراطی گری در منطقه نیز اشاره کرد و گفت: تعاملات ایران با کشورهای اروپایی می تواند به ثبات در منطقه بیانجامد.
وی در بخشی دیگری از این گفت وگو، به توانمندی های ایران در زمینه گردشگری اشاره کرد و افزود: علاوه بر قابلیت های بسیار بالای ایران در بخش پزشکی، هزینه درمان در ایران ارزان است. ایران می تواند در زمینه توریسم درمانی نقش بسزایی داشته باشد.
وی ادامه داد: ایران همچنین از آثار تاریخی و موقعیت ویژه طبیعی از توانمندی بالایی در بخش گردشگری و جذب توریسم برخوردار است.
ربیعی به جمعیت فارغ التحصیلان بیکار در کشور نیز اشاره کرد و گفت: بزودی ۴٫۵ میلیون فارغ التحصیل بیکار وارد بازار کار ایران می شوند که پتانسیل کشورمان از نظر نیروی انسانی را نشان می دهد و فرانسه می تواند از این موقعیت بیشترین بهره را ببرد.

** فرانسه دید متفاوتی به ایران دارد
فرانسوا فیلون نخست وزیر و وزیر کار و امور اجتماعی پیشین فرانسه نیز در این دیدار گفت: فرانسه همواره ایران را نسبت به کشورهای دیگر منطقه متمایز می کند و دید متفاوتی نسبت به تهران دارد.
وی یادآورشد: فرانسه سال های طولانی با کشورهای آلمان و انگلیس در جنگ بود اما اکنون با همدیگر در اتحادیه اروپا همکاری می کنند.
نخست وزیر پیشین فرانسه با بیان اینکه فرهنگ هرملتی می تواند مجموعه سیاست یک کشور را تبین کند، ایران را کشوری دارای ثبات و آرام در منطقه عنوان کرد و گفت: مسئولان در این کشور با مسئولیت پذیری توانسته اند ثبات و آرامش و امنیت را در ایران جاری سازند. اروپا باید سیاست متفاوت و مستقلی در مورد ایران داشته باشد.
در پایان این دیدار وزیر تعاون هدایای ساخته شده توسط معلولان بهزیستی را به فیلون اهدا کرد.

Digg twitter Facebook cloob Delicious Stumble Upon Google plus Facenama Linkedin Balatarin

مطالب پیشنهادی / مشابه :

درباره نویسنده

835 مطلب نوشته است .

حامد غفاری هستم 28 ساله عاشق آی تی و اینترنت لیسانس نرم افزار و یک سالی هست وارد صنایع غذایی شدم و وارد تولید مواد غذایی شدم. میخوام بیشتر تو این بازار باشم و اخبار این صنعت رو نشر بدم.

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 مجله صنایع غذایی ایران. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی