بیان مهمترین مشکلات اتحادیه‌های صنفی مرغ و تخم‌مرغ در مازندران

مرغداری

رئیس اتحادیه صنفی مرغ و تخم مرغ مرکز مازندران عمده ترین مشکل حال حاضر بازار این صنف را فروش زیر قیمت بازار برخی واحدهای صنفی، تداخل صنفی، دوگانگی عرضه و عدم افزایش چندین ساله سود فروش در بازار عنوان کرد.

کامران هاشمی گفت: کمبود یا اضافه بار مرغ و تخم مرغ در واحدهای صنفی و بازار خلاصه بنحوی تنظیم می‌شود اما عمده‌ترین مشکل حال حاضر فروشندگان مرغ و تخم مرغ در ساری و سطح استان، فروش زیر قیمت بازار برخی واحدهای صنفی است.
وی افزود: برخی واحدهای صنفی قیمت عرضه مرغ در واحدهای صنفی آن‌ها از قیمت توزیع عمده فروشان به واحدهای صنفی نیز کمتر است که مشخصا این امر، جای تامل است!
رئیس اتحادیه صنف فروشنگان مرغ و تخم مرغ ساری با بیان اینکه عمدتا کلاهبرداری از مرغداران در این صنف به طور سالانه انجام می‌گیرد؛ اضافه کرد: توزیع زیر قیمت مرغ به واحدهای صنفی گا‌ها بدلیل کلاهبرداری از مرغداران سبب عرضه زیر قیمت برخی واحدهای صنفی در بازار می‌شود که این موضوع موجب گلایه عمده اعضای این صنف که مرغ‌های خود را به قیمت اعلام شده روز و از عمده فروشان مشخص تهیه می‌کنند؛ شده است.

Digg twitter Facebook cloob Delicious Stumble Upon Google plus Facenama Linkedin Balatarin

مطالب پیشنهادی / مشابه :

درباره نویسنده

835 مطلب نوشته است .

حامد غفاری هستم 28 ساله عاشق آی تی و اینترنت لیسانس نرم افزار و یک سالی هست وارد صنایع غذایی شدم و وارد تولید مواد غذایی شدم. میخوام بیشتر تو این بازار باشم و اخبار این صنعت رو نشر بدم.

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 مجله صنایع غذایی ایران. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی