برقراری ۲۴۴ رابطه کارگزاری و گشایش ۷۴۴ ال سی

ولی الله سیف

رییس کل بانک مرکزی از برقراری ۲۴۴ رابطه کارگزاری با لغو تحریم ها و پس از برجام خبر داد وگفت: طی دو هفته گذشته ۷۴۴ ال سی گشایش شده است.

ولی الله سیف در حاشیه نشست شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی در خصوص تعلل بانک های اروپایی برای برقراری ارتباط با نظام بانکی کشور افرود: طبیعی است که بانک های اروپایی به دلیل شبکه بسیار گسترده کارگزاری که قبل از تحریم در ایران وجود داشت با ابهاماتی مواجه باشند و همین امر مراوده بانکی را کمی کند می کند.
وی اظهار کرد: تمامی بانک ها در آغاز کار با یک سری سووالات و ابهامات مواجهند و تجربه نشان می دهد زمانی که برای آنها مسائل را توضیح می دهیم ابهامات آنها رفع می شود.
رییس شورای پول اعتبار گفت: البته اینکه چه زمانی به طور کامل این ابهامات رفع شود ، مورد ارزیابی قرار نگرفته چرا که در یک دوره طولانی به شبکه کارگزاری گسترده ای رسیده ایم و در حال حاضر ارتباط کارگزاری بانک های ایرانی در حال گسترش است.
سیف با اشاره به سفر رییس جمهوری به ایتالیا تصریح کرد: در این سفر بانک مرکزی ایتالیا حساب های بانک های ایرانی را قبول کرده و در سیمنار اخیری که با حضور بانک های اروپایی برگزار شد برخی ابهامات بانک های خارجی رفع شد.
رییس کل بانک مرکزی در پاسخ به پرسشی در باره تاسیس بانک های خارجی در ایران گفت: هرچند درخواست ایجاد شعب بانک های خارجی و دفاتر نمایندگی به بانک مرکزی ارائه شده ، اما درخواست تاسیس بانک ئداشته ایم.
وی ادامه داد: بسیاری از بانک های اروپایی اشتیاق فراوانی برای همکاری مشترک با سیستم بانکی ایران دارند ولی برخی از آنها همچنین در حال بررسی شرایط هستند ، در هر حال بانک ها مجهز به سیستم پیام رسان سوئیفت بوده و به تدریج تعداد آنها افزایش می یابد.
وی با بیان اینکه نباید فکر کنیم همه مشکلات باید یک شبه حل شود، گفت: برخی از ایرادات غیر اصولی به برقراری روابط بانکی با ایران دارند که با مراجعه به اوفک ( وزارت خزانه داری آمریکا) ، تاییدیه های لازم را دریافت کرده و در این رابطه مشکلی وجود ندارد.
وی در پاسخ به پرسشی در باره رعایت نکردن نرخ مصوب شورای پول و اعتبار توسط برخی از بانک ها گفت: گزارشی که در این زمینه دریافت کرده است مبنی بر این است که در برخی موارد جزئی از مصوبه شورای پول و اعتبار تخطی شده است که پرونده آنها به هیات انتظامی ارائه شده است ، البته از دوره قبل نیز ۹ پرونده در این زمینه در هیات انتظامی وجود داشته که برای شش پرونده رای صادر شده است.
وی در پایان در باره اشکالات عابر بانک ها در روزهای پایانی سال نیز گفت: گزارشی در این زمینه دریافت نکرده ایم ، اما کنترل های لازم را انجام خواهیم داد و در مجموع می توان گفت: وضعیت توزیع اسکناس در ایام پایانی سال مناسب است.

Digg twitter Facebook cloob Delicious Stumble Upon Google plus Facenama Linkedin Balatarin

مطالب پیشنهادی / مشابه :

درباره نویسنده

835 مطلب نوشته است .

حامد غفاری هستم 28 ساله عاشق آی تی و اینترنت لیسانس نرم افزار و یک سالی هست وارد صنایع غذایی شدم و وارد تولید مواد غذایی شدم. میخوام بیشتر تو این بازار باشم و اخبار این صنعت رو نشر بدم.

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 مجله صنایع غذایی ایران. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی