بانک مرکزی سند کم‌توجهی دولت یازدهم به تولید را منتشر کرد

بانک مرکزی

بانک مرکزی با انتشار سندی نشان داد، سهم صنعت و معدن و مسکن و ساختمان در ده ماهه سال ۹۴ از مجموع تسهیلات بانکی کاهش یافته و در مقابل سهم بازرگانی و خدمات افزایش داشته است.

بر اساس گزارش جدیدی که دیروز بانک مرکزی منتشر کرد، تسهیلات پرداختی بانک‌ها طی ۱۰ ماهه سال ۱۳۹۴ به بخشهای اقتصادی مبلغ ۲۹۸۴٫۲ هزار میلیارد ریال می‌باشد که در مقایسه با ۱۰ ماهه سال گذشته مبلغ ۲۸۲٫۱ هزار میلیارد ریال (معادل ۱۰٫۴ درصد) افزایش داشته است.

افزایش ۱۰ درصدی مجموع تسهیلات پرداختی بانک ها در ده ماهه امسال در حالی است که تسهیلات پرداختی به بخش بازرگانی ۱۵٫۵ درصد و خدمات بیش از ۱۴٫۱ درصد افزایش داشته است، ولی تسهیلات پرداختی بانک‌ها به بخش صنعت و معدن تنها ۲٫۳ درصد افزایش داشته و تسهیلات بانک ها به مسکن و ساختمان نیز ۲ درصد کاهش داشته است.

همچنین تسهیلات بانک ها به بخش کشاورزی با رشد ۸ هزار میلیارد تومانی، ۴۰ درصد افزیش داشته است.

بر اساس گزارش بانک مرکزی، شاهد دیگر بر کم توجهی دولت یازدهم به بخش تولید به ویژه در صنعت و معدن و مسکن و ساختمان کاهش سهم این دو بخش از تسهیلات بانک ها در ده ماهه سال جاری است، به گونه ای که سهم صنعت و معدن از تسهیلات بانکی از ۳۱ درصد در سال ۹۳ به ۲۸٫۷ درصد در سال ۹۴ کاهش داشته و سهم ساختمان و مسکن هم از ۱۲ درصد به ۱۰٫۷ درصد رسیده است.

این در حالی است که سهه بخش بازرگانی از کل تسهیلات بانک‌ها از ۱۳٫۲ درصد در سال ۹۳ به ۱۳٫۸ درصد در سال جاری افزایش داشته و سهم بخش خدمات هم از ۳۶٫۵ درصد به ۳۷٫۸ درصد رسیده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، متاسفانه در خبری که روابط عمومی بانک مرکزی از این گزارش منتشر کرده است، تنها به افزایش ۲٫۳ درصدی تسهیلات بانک‌ها به بخش صنعت و معدن اشاره شده و بقیه جوانب این گزارش که از جدول زیر استخراج شده، به نوعی سانسور شده است که شائبه سیاسی کاری دارد و به مقامات بانک مرکزی که همواره بر صداقت در گفتار تاکید می‌کنند، توصیه می شود، برای انتشار کامل این گونه گزارش ‌ها در روابط عمومی برای جلوگیری از شائبه سیاسی کاری ، موارد را به مدیران روابط عمومی این بانک گوشزد کنند.

 

amar

Digg twitter Facebook cloob Delicious Stumble Upon Google plus Facenama Linkedin Balatarin

مطالب پیشنهادی / مشابه :

درباره نویسنده

835 مطلب نوشته است .

حامد غفاری هستم 28 ساله عاشق آی تی و اینترنت لیسانس نرم افزار و یک سالی هست وارد صنایع غذایی شدم و وارد تولید مواد غذایی شدم. میخوام بیشتر تو این بازار باشم و اخبار این صنعت رو نشر بدم.

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 مجله صنایع غذایی ایران. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی