ایران در شرایط کنونی قادر به افزایش سطح زیر کشت محصولات کشاورزی نیست

کشاورزی

مدیرکل دفتر گلخانه ها ،گیاهان دارویی و قارچ وزارت جهاد کشاورزی گفت:ایران بدلیل قرار گرفتن در شرایط جغرافیایی نیمه گرم و گرم، کاهش نزولات آسمانی در سال های اخیر، افزایش تعریق و تعرق و برداشت های بی رویه از منابع آبی، قادر به افزایش سطح زیر کشت و تولید در شرایط معمول نیست.

روابط عمومی دانشگاه صنعتی اصفهان روز چهارشنبه به نقل از سید محمد کیایی افزود: به این دلایل باید روش های متنوع برای حداکثر استفاده از منابع آبی را دنبال کنیم.
وی در همایش آسیب شناسی تولید محصولات گلخانه ای که در دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار شد ؛ افزود: تولید محصولات گلخانه ای در دنیا را بیش از ۳٫۱ میلیون هکتار اعلام کردو گفت: براساس آمار رسمی وزارت جهاد کشاورزی در سال گذشته، سطح گلخانه های کشور ۹ هزار و ۶۰۰ هکتار، برآورد شده است.
وی با بیان اینکه لازم است تا با تجدیدنظر در برنامه ها براساس نیاز بازارهای صادراتی، گونه های تولیدی محصولات گلخانه ای را تغییر دهیم گفت: توسعه کشت گلخانه ای با عنوان طرح افزایش تولید در محیط های کنترل شده گلخانه ای از سال گذشته در برنامه اقتصاد مقاومتی این وزارتخانه قرار گرفته است.
وی به عنوان نمونه گفت : انتقال دو محصول خیار و گوجه فرنگی از فضای باز به گلخانه ای، موجب صرفه جویی آب به میزان ۳٫۳ میلیارد متر مکعب و آزاد شدن فضایی به مساحت ۲۱۷ هزار هکتار شد.
کیایی فت : محصول خیار در بین محصولات گلخانه ای رتبه اول را با رقم ۶۰ درصد تولید داراست و گوجه فرنگی نیز پنج درصد را شامل می شود.
وی گفت : ۹۲ درصد از گلخانه های کشور در ۱۲ استان پراکنده است و استان های تهران، اصفهان، یزد و کرمان ۷۰ درصد از سطوح گلخانه های کشور را در خود جای داده اند.
مدیرکل دفتر گلخانه ها، گیاهان دارویی و قارچ وزارت جهاد کشاورزی اظهار کرد: پرداخت تسهیلات ارزان قیمت، اصلاح و نوسازی و بازسازی واحدهای فرسوده، ایجاد بازارهای جدید داخلی برای ورود به بازارهای خارجی، اقلام مرغوب تجاری، تقویت و تکمیل زنجیره ارزش محصولات و راه اندازی بازارهای فروش و بورس محصول از مهمترین سیاست های وزارتخانه برای اجرایی شدن این طرح است.
وی ادامه داد: برندسازی پایانه ها، تجهیز و نوسازی ناوگان حمل و نقل، احداث پایانه ها و انبارهای بهداشتی و استفاده از کشت نشائی به عنوان جایگزین کشت مستقیم بذر نیز از دیگر برنامه های این طرح است.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی اصفهان نیز در این همایش گفت: ایران در زمینه تولید ناخالص داخلی اسمی دارای رتبه ۲۸ در دنیاست.
سید مهدی ابطحی وضعیت تولید ناخالص داخلی نسبت به جمعیت کشور را نامناسب دانست و افزود: اگر وضعیت ایران از لحاظ منابع آبی تجدیدپذیر را بررسی کنیم رتبه کشور در دنیا ۵۸ خواهد بود.
وی با تأکید بر اینکه در سازه های گلخانه ای شاهد کاهش تبادل حرارتی و در نتیجه کاهش اتلاف انرژی هستیم، اضافه کرد: افزایش کارایی مصرف آب تا یک دهم، افزایش محصول تا ۱۰ برابر، تولید خارج از فصول محصولات و در نتیجه افزایش سهم محصولات بر اقتصاد کشور و بهره وری زیادتر، امکان کشت بدون خاک در شرایط خاک نامناسب و کنترل آلودگی از مهمترین مزیت های کشت گلخانه ای محسوب می شود.
نخستین همایش تخصصی آسیب شناسی تولید محصولات گلخانه ای با موضوع سازه و تجهیزات گلخانه ای روز سه شنبه ۱۱ اسفند در دانشکده مهندسی کشاورزی دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار شد.
پنج سخنرانی کلیدی و سه میزگرد تخصصی در زمینه سازه های گلخانه ای، پوشش های گلخانه ای و تأسیسات و تجهیزات گلخانه ای از برنامه های این همایش بود.

Digg twitter Facebook cloob Delicious Stumble Upon Google plus Facenama Linkedin Balatarin

مطالب پیشنهادی / مشابه :

درباره نویسنده

835 مطلب نوشته است .

حامد غفاری هستم 28 ساله عاشق آی تی و اینترنت لیسانس نرم افزار و یک سالی هست وارد صنایع غذایی شدم و وارد تولید مواد غذایی شدم. میخوام بیشتر تو این بازار باشم و اخبار این صنعت رو نشر بدم.

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 مجله صنایع غذایی ایران. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی