آیین‌نامه کشت فراسرزمینی تصویب شد

معصومه ابتکار

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: آیین نامه کشت فراسرزمینی در جلسه روز گذشته کمیسیون زیربنایی دولت تصویب شد.

معصومه ابتکار در نشست صبحانه کاری اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران افزود: یکی از راهکارهای کشورها در حفظ محیط زیست، نگاه به آب به عنوان آب مجازی است یعنی میزان مصرف آب برای تولید هر کالا را محاسبه و براساس آن برنامه ریزی کنیم.

وی اضافه کرد : معتقدیم منابع طبیعی و محیط زیست باید برای نسل های آینده حفظ شود از این رو منطقی نیست به قیمت خشک شدن تالاب ها ، هندوانه صادر کنیم.

ابتکار گفت: باید با واردات کالاهای آب بر، آب وارد کشور کنیم و با جلوگیری از محصولاتی که تولید آن به آب زیادی نیاز دارد باید منابع آبی کشور را حفظ کنیم از این رو یک سال است تلاش می کنیم از کشورهایی که آب زیاد دارند و مانند ما مشکل اقلیم ندارند چوب وارد کنیم.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: باید یک تا دو نسل از جنگل های خود استفاده نکنیم تا جنگل های طبیعی ایران حفاظت شود.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه آب برای ایران مهمترین و حساس ترین منبع حتی نسبت به منابع فسیلی و نفت است، باید این تحول اتفاق بیفتد زیرا طبیعت ایران بسیار شکننده شده است و همتی از طرف همه ایرانیان می طلبد.

ابتکار با بیان اینکه در زمینه آب مجازی قصد داریم با اتاق بازرگانی وارد مذاکره شویم، گفت: به طور حتم باید در تجارت، موضوع آب مجازی و تجارت آب دیده شود.

ابتکار با تاکید بر کاهش گازهای گلخانه ای گفت: کاهش ردپای کربن باید برای همه بنگاه های صنعتی، تجاری، خدمات و حمل ونقل به عنوان یک هدف گذاری مورد توجه قرار گیرد و می توانیم با اتاق بازرگانی همکاری داشته باشیم.

ابتکار با بیان اینکه مذاکراتی با تشکل ها و اتاق های استانی در بخش محیط زیست انجام شده است، گفت: نه تنها احساس می کنیم ارتباط با تشکل ها و اتاق ضروری است بلکه معتقدیم آنها پشتوانه ای برای توسعه پایدارند و بدون برقراری گفتگو با بخش خصوصی دستیابی به اهداف امکان پذیر نیست.

معاون رئیس جمهور گفت: اکنون همه متوجه زنگ خطری شده ایم که در بخش زیست محیطی وجود دارد؛ دنیا موضوع محیط زیست را جدی تلقی کرده است و حیات آینده را منوط به تغییر روند کنونی می داند.

وی با اشاره به مذاکرات بین المللی ایران در بخش محیط زیست گفت: با توجه به شرایط بخش های مختلف از جمله کشاورزی، صنعت، خودرو و خدمات، گزینه هایی برای سال های ۲۰۳۰ و ۲۰۵۰ دیده شده است و هدف گذاری کاهش چهار درصدی گازهای گلخانه ای را به طور غیرمشروط پذیرفته ایم.

ابتکار افزود: همچنین مقرر شده است مشروط به رفع تحریم ها و ایجاد مبادلات تجاری و بهره مندی ایران از فناوری های روز، ایران هشت درصد دیگر از انتشار گازهای گلخانه ای کاهش دهد.

وی گفت: کاهش انتشار گازهای گلخانه ای به مفهوم ایجاد رکود در فعالیت اقتصادی نیست بلکه قرار است این کاهش از محل اصلاح الگوی مصرف محقق شود.

Digg twitter Facebook cloob Delicious Stumble Upon Google plus Facenama Linkedin Balatarin

مطالب پیشنهادی / مشابه :

درباره نویسنده

835 مطلب نوشته است .

حامد غفاری هستم 28 ساله عاشق آی تی و اینترنت لیسانس نرم افزار و یک سالی هست وارد صنایع غذایی شدم و وارد تولید مواد غذایی شدم. میخوام بیشتر تو این بازار باشم و اخبار این صنعت رو نشر بدم.

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 مجله صنایع غذایی ایران. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی