کیفیت محصولات،‌ شرط تداوم صادرات به روسیه

صادرات

یک عضو هیات‌ رییسه کمیسیون کشاورزی مجلس با اشاره به آغاز صادرات محصولات لبنی و کشاورزی به روسیه گفت: برای تداوم این صادرات باید کیفیت تولیدات‌مان را بهبود ببخشیم.

غلامرضا نوری قزلجه اظهار کرد: شرایط بوجود آمده در منطقه این فرصت را برای ما پیش آورده که بتوانیم بحث صادرات به روسیه به ویژه محصولات غذایی و کشاورزی را پیگیری کنیم. این مساله یکی از ضرورت‌های امروز بخش کشاورزی ماست؛ هم برای توسعه بخش، هم ساماندهی بازار داخلی محصولات‌مان ضروری بود چون در یکی دو سال اخیر با توجه به محدودیتی که برای صاردات به عراق پیش آمده بود،‌ تولیدکنندگان متضرر می‌شدند.

وی ادامه داد: برای تدوام صادرات،‌ باید اقداماتی را در حوزه سیاسی انجام دهیم که این شرایط فراهم است؛ در حال حاضر از نظر سیاسی و مرادواتی که می‌توانیم با روسیه داشته باشیم مشکلی نداریم.

وی افزود: بحث بعدی به حوزه اقتصادی برمی‌گردد. وزارتخانه‌های اقتصادی ما باید از نظر وابسته‌هایی که می‌توانند در روسیه داشته باشند حضور فعال داشته باشند؛ هم‌چنین نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران می‌توانند برخی کارها را تسهیل کنند. اتاق‌های بازرگانی و فعالیت تجار هم از یک بُعد می‌تواند کمک کند.

این عضو کمیسیون کشاورزی مجلس تاکید کرد: از بُعد دیگر به کیفیت محصولاتی که در داخل داریم برمی‌گردد. برای تداوم این صادرات باید کیفیت تولیدات‌مان را بهبود ببخشیم؛ آن‌هایی که از کیفیت کامل برخوردار هستند حفظ کنیم و مابقی را از نظر کیفیت و استانداردهای جهانی تقویت کنیم تا این شرایط ماندگاری داشته باشد.

وی تصریح کرد: اگر چنین نباشد ممکن است روسیه در شرایط فعلی از روی ناچاری با واردات کالاهای ما موافقت کند ولی اگر روابط‌شان با سایر کشورها بهبود پیدا کند می‌توانند به‌سرعت برای واردات‌شان جایگزین پیدا کنند. به همین خاطر ما بایستی به کیفیت محصولات‌مان توجه کنیم./ ایسنا

Digg twitter Facebook cloob Delicious Stumble Upon Google plus Facenama Linkedin Balatarin

مطالب پیشنهادی / مشابه :

درباره نویسنده

835 مطلب نوشته است .

حامد غفاری هستم 28 ساله عاشق آی تی و اینترنت لیسانس نرم افزار و یک سالی هست وارد صنایع غذایی شدم و وارد تولید مواد غذایی شدم. میخوام بیشتر تو این بازار باشم و اخبار این صنعت رو نشر بدم.

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 مجله صنایع غذایی ایران. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی