پرداخت ۲۰ میلیارد تومان از مابه‌التفاوت قیمت تضمینی ذرت

ذرت

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان با بیان اینکه کشاورزان خوزستانی امسال ۲۳۵ هزار تن ذرت را به قیمت تضمینی در بورس کالا عرضه کردند، گفت: به زودی ۲۰ میلیارد تومان از مابه‌التفاوت پول ذرت با نرخ تضمینی به آنها پرداخت می‌شود.

کیخسرو چنگلوایی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان خوزستان با بیان اینکه امسال ۲۳۵ هزار تن ذرت به قیمت تضمینی از کشاورزان این استان خریداری شد، گفت: امسال ۶ هزار و ۲۰۰ نفر کشاورز خوزستانی محصول ذرت خود را در بورس کالا به قیمت تضمینی عرضه کردند.

وی افزود: در مکانیزم قیمت تضمینی، کشاورز محصولش را در بورس کالا به فروش می‌رساند و مابه‌التفاوت قیمت به فروش رسیده در بورس، با نرخ تضمینی محصول را از دولت دریافت می‌کند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی در پاسخ به این سوال که چرا علیرغم اینکه گفته می‌شود، کشاورزان حداکثر ۴۸ ساعت بعد پول فروش محصول خود را از بورس دریافت می‌کنند، اما تعدادی از کشاورزان می‌گویند، زمانی بسیار بیشتر از دو روز طول کشیده تا پول فروش ذرت را از بورس کالا دریافت  کنند، گفت: کشاورزان ۲ روز پس از به فروش رسیدن محصول در بورس، پولشان را دریافت کرده‌اند و قبل از آن زمان، محصول در انبارها بوده است.

چنگلوایی تصریح کرد: کشاورزان خوزستانی تاکنون دو سوم پول فروش ذرت را دریافت کرده‌اند و مابقی آن توسط دولت و در صورت تأمین اعتبار پرداخت می‌شود.

وی بیان داشت: ۲۰ میلیارد تومان از مابه‌التفاوت پول ذرت‌کاران خوزستانی توسط دولت تأمین اعتبار شده و به زودی این مبلغ به آنها پرداخت می‌شود.

براساس این گزارش: قانون افزایش بهره‌وری بخش کشاورزی و منابع طبیعی در تاریخ ۸۹٫۵٫۶ تصویب شد و طی آن مقرر شد: «از  تاریخ تصویب این قانون، علاوه بر اجرای قانون خرید تضمینی محصولات کشاورزی، در قالب‌ بودجه‌های سالانه و اعتبار مصوب، سیاست قیمت تضمینی نیز برقرار شود.

بر این اساس، تولید‌کنندگان محصولات کشاورزی می‌توانند محصولات خود را در بازار بورس تخصصی کالای کشاورزی عرضه کنند، در صورت کاهش قیمت بورس نسبت به قیمت تضمینی اعلام شده از سوی دولت، مابه‌التفاوت آن توسط دولت به تولید‌کنندگان پرداخت می‌شود.

وزارت جهاد کشاورزی مکلف است هر ساله متناسب با شرایط تولید و بازار، محصولات تحت سیاست خرید و قیمت تضمینی را انتخاب و اعلام کند.

Digg twitter Facebook cloob Delicious Stumble Upon Google plus Facenama Linkedin Balatarin
برچسب :

مطالب پیشنهادی / مشابه :

درباره نویسنده

835 مطلب نوشته است .

حامد غفاری هستم 28 ساله عاشق آی تی و اینترنت لیسانس نرم افزار و یک سالی هست وارد صنایع غذایی شدم و وارد تولید مواد غذایی شدم. میخوام بیشتر تو این بازار باشم و اخبار این صنعت رو نشر بدم.

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 مجله صنایع غذایی ایران. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی