پرداخت کامل مطالبات چایکاران در هفته جاری

چای

به گزارش خبرنگار ایسنا در گیلان، محمدولی روزبهان با اشاره به واریز حدود هشت میلیارد تومان از مطالبات چایکاران در هفته جاری اظهار کرد: در مجموع تاکنون بیش از ۱۳۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان از طلب کشاورزان پرداخت شده است.

وی اضافه کرد: حداکثر شش میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان دیگر از مطالبات چایکاران باقی مانده است که با همکاری کارخانه‌ها، طی روزهای آینده این میزان نیز تسویه خواهد شد.

روزبهان با بیان اینکه ۶۷ درصد از مطالبات سهم دولت و ۳۳ درصد سهم کارخانه‌هاست، تصریح کرد: دولت سهم خود را تأمین کرده و امیدواریم با همکاری که کارخانه‌ها انجام می‌دهند تا پایان هفته جاری چایکاران کشور هیچ طلبی از دولت نداشته باشند.

روزبهان تصریح کرد: از ۵۰ هزار خانوار چایکار که در ۲۱ هزار هکتار از باغ‌های چای به بهره‌برداری می‌پردازند با افزایش ۳۳ درصدی در تولید برگ سبز چای تا روزهای آینده مطالبه‌ای نخواهیم داشت.

به گزارش ایسنا، امسال ۸۷ هزار تن برگ سبزچای به ارزش ۱۳۶میلیارد و۵۰۰ میلیون تومان از چایکاران خریداری شد که ۳۳ درصد بیشتر از پارسال است.

قیمت تضمینی هرکیلوگرم برگ سبزچای درجه یک امسال ۲۱ هزار و۸۰۰ ریال و درجه دو ۱۲ هزار و ۱۰۰ ریال تعیین شد.

Digg twitter Facebook cloob Delicious Stumble Upon Google plus Facenama Linkedin Balatarin

مطالب پیشنهادی / مشابه :

درباره نویسنده

835 مطلب نوشته است .

حامد غفاری هستم 28 ساله عاشق آی تی و اینترنت لیسانس نرم افزار و یک سالی هست وارد صنایع غذایی شدم و وارد تولید مواد غذایی شدم. میخوام بیشتر تو این بازار باشم و اخبار این صنعت رو نشر بدم.

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 مجله صنایع غذایی ایران. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی