وزارت کشاورزی خبرهای روغنی را تکذیب کرد

روغن

در حالیکه برخی اخبار مبنی بر “صفر شدن تعرفه واردات روغن خام و بی‌نیازی واردکنندگان برای اخذ مجوز از وزارت جهاد کشاورزی” منتسب به سازمان توسعه تجارت منتشر شده، معاون وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد که تعرفه‌های واردات روغن خام همچنان پا برجاست و با متخلفانی که خلاف قانون، رفتار کنند برخورد قضایی می‌کنیم

برخی اخبار به نقل از سازمان توسعه تجارت منتشر شد که بر اساس آن “از امروز – دوشنبه – برای واردات روغن خام نیازی به اخذ مجوز از وزارت جهاد کشاورزی نیست” درصورتیکه عبدالمهدی بخشنده – معاون برنامه‌ریزی اقتصادی وزیر جهاد کشاورزی – در این باره به خبرنگار ایسنا گفت: اگر هر سازمان یا مقامی خارج از وزارت جهاد کشاورزی این موضوع را اعلام کرده باشد، قطعا خلاف قانون اظهارنظر کرده و متخلف است و باید به مراجع قانونی کشور پاسخگو باشد.

وی افزود: بر اساس ماده ۱۶ قانون افزایش بهره‌وری، وزارت جهاد کشاورزی تنها مرجع قانونی صدور مجوز واردات محصولات کشاورزی است و قطعا متخلفین را به مراجع قضایی کشور معرفی خواهیم کرد.

البته شایعات دیگری مبنی بر صفر شدن تعرفه واردات روغن خام منتشر شده است که ابوالحسن خلیلی – دبیر انجمن روغن نباتی – در این باره نیز به ایسنا اعلام کرد: تعرفه‌ همه محصولات وارداتی و صادراتی در کتاب قانون واردات و صادرات امسال قید شده و هیچ تغییری در آن ایجاد نمی‌شود که بر این اساس تعرفه‌ واردات روغن پالم ۱۰ درصد و دیگر انواع روغن خام مانند روغن آفتاب‌گردان، کلزا و سویا حدود هفت درصد است.

در شرایطی که مدیریت بازار هزینه‌های بسیاری برای دولت دارد مشخص نیست انتشار چنین شایعاتی چه منفعتی برای منتشرکنندگانش دارد آن‌ هم برای واردات روغن خام که سالانه میلیاردها دلار ارز صرف آن می‌شود.

Digg twitter Facebook cloob Delicious Stumble Upon Google plus Facenama Linkedin Balatarin

مطالب پیشنهادی / مشابه :

درباره نویسنده

835 مطلب نوشته است .

حامد غفاری هستم 28 ساله عاشق آی تی و اینترنت لیسانس نرم افزار و یک سالی هست وارد صنایع غذایی شدم و وارد تولید مواد غذایی شدم. میخوام بیشتر تو این بازار باشم و اخبار این صنعت رو نشر بدم.

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 مجله صنایع غذایی ایران. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی