نرخ۷ گروه مواد خوراکی افزایش و ۳ گروه دیگر کاهش یافت

گروه مواد خوراکی

بانک مرکزی گزارش هفتگی میانگین قیمت خرده فروشی برخی از مواد خوراکی را در تهران برای هفته منتهی به ۲۳ بهمن ماه ۹۴ اعلام کرد که بر اساس آن نرخ ۷ گروه مواد خوراکی نسبت به هفته قبل از آن افزایش و قیمت سه گروه دیگر کاهش داشته است و نرخ تنها یک گروه ثابت مانده بود.

به نقل از جدول های آماری بانک مرکزی، بر همین اساس در حالی که نرخ لبنیات در هفته مذکور ۰٫۲ درصد، حبوب ۰٫۵ درصد، میوه های تازه ۰٫۱ درصد، گوشت قرمز ۰٫۱ درصد، گوشت مرغ ۷٫۶ درصد، قند و شکر ۰٫۴ درصد و چای ۰٫۲ درصد رشد داشته، قیمت تخم مرغ ۱٫۷ درصد، برنج ۰٫۲ درصد و سبزی های تازه ۳٫۲ درصد کاهش داشته است. البته در دوره مورد نظر قیمت روغن نباتی بدون تغییر بود و ثابت ماند.

**لبنیات و تخم مرغ
در هفته مورد گزارش، در گروه لبنیات بهای پنیر غیرپاستوریزه نسبت به هفته قبل معادل ۳٫۷ درصد افزایش داشت و قیمت سایر اقلام این گروه ثابت بود . بهای تخم مرغ معادل ۱٫۷ درصد کاهش یافت و شانه ای ۱۰۱ هزار ریال تا ۱۲۵ هزار ریال فروش رفت.

**برنج و حبوب
در این هفته در گروه برنج ، قیمت برنج وارداتی غیرتایلندی بدون تغییر بود. بهای برنج داخله درجه یک و درجه دو هر یک معادل ۰٫۲ درصد کاهش داشت. در گروه حبوب، قیمت لوبیا چیتی معادل ۱٫۳ درصد، لوبیا سفید ۱٫۸ درصد و لوبیا قرمز ۲٫۱ درصد کاهش و بهای سایر اقلام این گروه بین ۰٫۳ درصد تا چهار درصد افزایش یافت.

**میوه ها و سبزی های تازه
در هفته مورد بررسی، در میادین زیر نظر شهرداری پیاز عرضه نمی شد و انگور و لوبیاسبز عرضه کمی داشت. سایر اقلام میوه و سبزی تازه که تعدادی از آن ها از نظر کیفی در مقایسه با سایر میوه فروشی ها متفاوت بودند، به نرخ مصوب سازمان میادین میوه و تره بار عرضه می شد. میوه فروشی های سطح شهر اقلام میوه و سبزی تازه را عرضه می کردند که در گروه میوه های تازه قیمت سیب قرمز و زرد تخم لبنان به ترتیب معادل ۲٫۴ درصد و ۱٫۲ درصد، نارنگی ۴٫۸ درصد و لیمو شیرین ۰٫۹ درصد کاهش و بهای سایر اقلام این گروه بین ۰٫۵ درصد تا ۶٫۲ درصد افزایش داشت.
در گروه سبزی های تازه قیمت گوجه فرنگی معادل ۹٫۴ درصد، بادنجان ۹ درصد ،کدو سبز ۷٫۹ درصد و سیب زمینی ۴٫۸ درصد کاهش و بهای سایر اقلام این گروه بین ۰٫۱ درصد تا ۵٫۲ درصد افزایش داشت.

**گوشت قرمز و گوشت مرغ
در هفته مورد گزارش قیمت گوشت تازه گاو و گوساله ثابت بود و بهای گوشت گوسفند معادل ۰٫۱ درصد و گوشت مرغ ۷٫۶ درصد افزایش داشت.

**قند، شکر، چای و روغن نباتی
در این هفته قیمت قند و چای خارجی هر یک معادل ۰٫۲ درصد و شکر ۰٫۶ درصد افزایش یافت و بهای انواع روغن نباتی بدون تغییر بود.

** تغییرات یکساله
بر اساس اعلام بانک مرکزی در یک ساله منتهی به ۲۳ بهمن ماه جاری نرخ لبنیات ۸٫۱ درصد، تخم مرغ ۲۹٫۲ درصد، برنج ۱۵٫۹ درصد، حبوب ۳۰٫۹ درصد ، سبزی های تازه ۹٫۸ درصد، گوشت قرمز ۱۱ درصد، قندو شکر ۱۸٫۷ درصد، چای ۱۲٫۸ درصد و روغن نباتی ۰٫۲ درصد رشد داشته و در همین مدت قیمت میوه های تازه ۲۵٫۳ درصد و گوشت مرغ ۱۷٫۳ درصد با افت مواجه شده است.

Digg twitter Facebook cloob Delicious Stumble Upon Google plus Facenama Linkedin Balatarin

مطالب پیشنهادی / مشابه :

درباره نویسنده

835 مطلب نوشته است .

حامد غفاری هستم 28 ساله عاشق آی تی و اینترنت لیسانس نرم افزار و یک سالی هست وارد صنایع غذایی شدم و وارد تولید مواد غذایی شدم. میخوام بیشتر تو این بازار باشم و اخبار این صنعت رو نشر بدم.

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 مجله صنایع غذایی ایران. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی