نحوه تشخیص غذای سالم رستوران ها

رئیس اتحادیه چلوکباب و چلو خورش در حاشیه مصاحبه تصویری خود با اتاق نیوز نکات مهمی را برای تشخیص غذای سالم و ناسالم عنوان کرد.

ناصر حسینی در گفت و گو با اتاق خبر در خصوص نحوه تشخیص غذای سالم و ناسالم رستوران ها گفت: در وهله نخست مردم باید به این نکته توجه کنند که ارزانی بیش از حد مواد غذایی در برخی از رستوران ها بیانگر بی کیفیتی و رعایت نکردن بسیاری از نکات بهداشتی است بنابراین بهتر است صرفا برای خوردن غذایی ارزان زندگی خود را به خطر نیندازند و از این قبیل رستوران ها اجتناب کنند.

وی در ادامه افزود: برخی از رستوران ها در هر ساعتی از روز آماده سرویس دهی به مشتریان خود هستند و این موضوع کمی شبهه انگیز است. از این رستوران ها دوری کنید چراکه احتمال فاسد بودن موادغذایی در آن ها بیشتر است.

رئیس اتحادیه چلوکباب و چلو خورش در رابطه با تهیه غذاهای تلفنی گفت: بسیاری از این غذاها در محیطی غیربهداشتی آماده می شود بنابراین به مردم پیشنهاد می کنم به رستوران هایی که محل تهیه غذای آن ها مشخص نیست به هیچ وجه اعتماد نکنند.

Digg twitter Facebook cloob Delicious Stumble Upon Google plus Facenama Linkedin Balatarin

مطالب پیشنهادی / مشابه :

درباره نویسنده

835 مطلب نوشته است .

حامد غفاری هستم 28 ساله عاشق آی تی و اینترنت لیسانس نرم افزار و یک سالی هست وارد صنایع غذایی شدم و وارد تولید مواد غذایی شدم. میخوام بیشتر تو این بازار باشم و اخبار این صنعت رو نشر بدم.

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 مجله صنایع غذایی ایران. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی