صنعت نیشکر راهبردی تلقی نمی شود

نیشکر

رئیس هیئت مدیره جمعیت فناوران نیشکر گفت: پارادوکسی که داریم این است که شکر محصولی راهبردی است اما نیشکر صنعتی راهبردی تلقی نمی شود.

سید محمد کم گویان ظهر امروز سه شنبه در آئین گشایش هشتمین همایش ملی فناوران نیشکر در تالار مطهری دانشگاه چمران اهواز اظهار کرد: به دلیل تلقی ناقص از نیشکر و شکر در سال ۸۵ صنعت شکر در یک سقوط آزاد قرار گرفت که تولید آن به ۵۰۰ هزار تن رسید.

وی افزود: پارادوکسی که در کشور داریم این است که شکر محصولی راهبردی است اما صنعت نیشکر راهبردی تلقی نمی شود.

رئیس هیئت مدیره جمعیت فناوران نیشکر ایران تصریح کرد: سقوط آزاد شکر در سال ۸۵ در ۱۲۰ سال اخیر بی سابقه بود اما در دو سالی که از استقرار دولت یازدهم گذشته به خوبی به این قضیه توجه شده و امسال بیش از یک میلیون و ۴۵۰ هزار تن شکر در کشور تولید می شود.

کم گویان ادامه داد: این نوسان در کمتر از یک دهه همه را وادار به راهبردی و حساس بودن کالا و تولید شکر کرد اما تولید کننده شکر و مسائل مرتبط با آن در حاشیه است.

وی با بیان اینکه وزارت جهاد کشاورزی با مصوبه مجلس وادار به ورود به حوزه پس از تولید شد، گفت: همه نابسامانی ها درست از همین جا شروع شد که تنظیم بازار و عرضه به دست جهاد کشاورزی افتاد در حالی که با تعامل نزدیک ما و جهاد، شرایطی به وجود آمد که نه التهابی در بازار، نه نوسانی در قیمت و نه نقصانی در عرضه باشد.

رئیس هیئت مدیره جمعیت فناوران نیشکر ایران اضافه کرد: حتی به دلیل شرایط موجود، شکر به قیمت مصوب خود نرسیده و این کالا همواره در سبد مصرف مردم جایگاه ویژه ای داشته است.

Digg twitter Facebook cloob Delicious Stumble Upon Google plus Facenama Linkedin Balatarin

مطالب پیشنهادی / مشابه :

درباره نویسنده

835 مطلب نوشته است .

حامد غفاری هستم 28 ساله عاشق آی تی و اینترنت لیسانس نرم افزار و یک سالی هست وارد صنایع غذایی شدم و وارد تولید مواد غذایی شدم. میخوام بیشتر تو این بازار باشم و اخبار این صنعت رو نشر بدم.

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 مجله صنایع غذایی ایران. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی