شوره زارهایی که مزرعه شد

نیشکر

عضو هیات مدیره شرکت بازرگانی توسعه نیشکر و صنایع جانبی گفت: با رشد صنعت نیشکر در خوزستان، بیش از ۵۰ درصد شکر مورد نیاز کشور در این استان تولید می‌شود.

مهدی مفیدی در هشتمین همایش فن‌آوران نیشکر ، گفت: اراضی و زمین‌هایی که در آغاز دریافت کردیم، نمکزار و شوره‌زار بودند و اکنون همین اراضی به این سطح بالا از بهره‌‌برداری رسیده‌اند و شاید مجموعه نیشکر در استان رقمی بیش از ۵ هزار میلیارد تومان گردش مالی ایجاد کرده است که بسیار با ارزش است.

مفیدی افزود :صنعت شکر، صنعتی چندوجهی است و این صنعت از نظر سرعت احداث و بهره‌برداری با صنایع دیگر متفاوت است.

وی اظهار داشت: کشور ایران کشوری خشک و با محدودیت شدید منابع آبی است و این مساله بر کسی پوشیده نیست و غیر از استان خوزستان که از منابع غنی آب برخوردار است، سایر استان‌ها در خشکسالی دائم به سر می‌برند و این طبیعت سرزمین ما است.

عضو هیات مدیره شرکت بازرگانی توسعه نیشکر و صنایع جانبی بیان کرد: برای رسیدن به اهداف افق‌های چشم‌انداز، چاره‌ای جز گرایش به نیشکر نداریم و تاریخ موفقیت‌آمیز نیشکر و شکر خوزستان نشانگر قابلیت‌های این استان در این بخش می‌باشد و خوشحالیم که امروز خوزستان، صنعت نیشکر و صنایع جانبی را به عنوان عضوی از خود پذیرفته و به بهترین وضع در چرخه اجتماعی، اقتصادی و زیست محیطی خود آن را قبول کرده است.

Digg twitter Facebook cloob Delicious Stumble Upon Google plus Facenama Linkedin Balatarin

مطالب پیشنهادی / مشابه :

درباره نویسنده

835 مطلب نوشته است .

حامد غفاری هستم 28 ساله عاشق آی تی و اینترنت لیسانس نرم افزار و یک سالی هست وارد صنایع غذایی شدم و وارد تولید مواد غذایی شدم. میخوام بیشتر تو این بازار باشم و اخبار این صنعت رو نشر بدم.

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 مجله صنایع غذایی ایران. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی