ثبات قیمت قارچ در گرو افزایش صادرات

قارچ

رئیس انجمن تولید کنندگان قارچ گفت: تولید کنندگان با افزایش صادرات قارچ به سبب ثبات قیمت ها در بازارهای هدف دیگر دغدغه نوسانات قیمت ها را نخواهند داشت.

محمد حسن افشار رئیس انجمن تولید کنندگان قارچ ، در خصوص وضعیت تولید قارچ اظهار داشت: درحال حاضر به طور متوسط روزانه ۴۰۰ الی ۴۵۰ تن قارچ در سراسر کشور تولید می شود و چنانچه برای این میزان تقاضا در داخل وجود ندارد سالانه حدود ۲۰ هزار تن به عراق و ۵ هزار تن به امارات و سایر کشورهای همسایه قارچ صادر می شود.

وی با اشاره به صادرات به روسیه گفت: در واقع به سبب مسافت و اینکه قارچ ماده فاسد شدنی است که به سرعت کیفیت خود را از دست می دهند در صدد هستیم که قارچ را به شکل کنسرو به روسیه صادر کنیم که در صورت محقق شدن چنین شرایطی تولید کنندگان دیگر دغدغه نوسانات قیمت را نخواهد داشت.

افشار در خصوص مجموع میزان صادرات تا پایان سال بیان کرد: صادرات وابسته به شرایط اقلیمی است که به طوریکه با گرم شدن هوا و کاهش مصرف و مشکلات حمل و نقل می یابد به همین خاطر میزان آن قابل پیش بینی نیست.

رئیس انجمن تولید کنندگان قارچ تصریح کرد: در حال حاضر قیمت قارچ درجه یک کیلویی ۵ هزار و ۵۰۰ الی ۶ هزار تومان، درجه دو ۴ هزار و۵۰۰ تومان و درجه سه، ۳ هزارتومان بوده و گفتنی است که با توجه به متوسط دریافتی و قیمت تمام شده محصول تولید کنندگان کیلویی ۸۰۰ تومان متضرر می شوند./ در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان

Digg twitter Facebook cloob Delicious Stumble Upon Google plus Facenama Linkedin Balatarin

مطالب پیشنهادی / مشابه :

درباره نویسنده

835 مطلب نوشته است .

حامد غفاری هستم 28 ساله عاشق آی تی و اینترنت لیسانس نرم افزار و یک سالی هست وارد صنایع غذایی شدم و وارد تولید مواد غذایی شدم. میخوام بیشتر تو این بازار باشم و اخبار این صنعت رو نشر بدم.

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 مجله صنایع غذایی ایران. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی