تولید نباید تاوان مشکلات سیستم بانکی را بدهد

banks

نصراله صدرزاده، رییس خانه صنعت، معدن وتجارت در جمع صنعتگران و معدنداران استان مازندران خطاب به مسئولین و مدیران بانکی کشور گفت: حاشیه سود قریب به اتفاق محصولات تولیدی به حداقل رسیده است و حتی این وضعیت تقریباً در جهان یکسان می باشد و می توان گفت که با هم تطابق دارد چرا که بازارهای دنیا برای اکثر تولیدات و کالاها به حالت اشباع رسیده و واقعیت انکارناپذیر این است که دهکده جهانی عملاً شکل گرفته است.

نصراله صدرزاده خاطرنشان کرد: این مطلب را نیز نباید از نظر دور داشت که هزینه تولید در ایران نسبت به خیلی از نقاط جهان بالاتر است و شرایط نیز سخت تر، بطوری که عمده سود تولید در ایران به جیب بانکها بخاطر نرخ بالای بهره و واسطه ها و فقدان شبکه سالم بازار داخلی سرازیر می شود.

وی با اشاره به اینکه نرخ سود بانکها در ایران تقریباً در جهان اول است عنوان کرد: این روند با هیچ منطقی سازگار و قابل دفاع نیست و بی تردید عمده ی مشکلات و معضلات کارخانجات تولیدی در حال حاضر همین نرخ سود غیرمتعارف سیستم بانکی است که حتی موجب شده عده ای از افراد حقیقی و حقوقی بدنبال رباخواران بروند چرا که به این باور رسیده اند نرخ ربا و شرایط پرداخت آن سهل تر و بهتر است.

به نقل از روابط عمومی خانه صنعت، معدن و تجارت مازندران، صدرزاده گفت: بر طبق اعلام رسمی، حدود نصف توان بانکها غیرفعال و منجمد شده است که یکی بدلیل مطالبات معوق است که متعلق به عده ای اندک می باشد که سهم تولید از آن ناچیز است و دومی مربوط به بدهی دولت به بانک ها است که استقراض دولت نیز چندان ربطی به تولید ندارد و سومی دارایی های غیرمنقول موسسات بانکی است و اگر شرایط رکود و تحریم را هم به آن موارد بیافزاییم هیچکدامشان ربطی به تولید ندارد و حوزه تولید در بوجودآمدن آنها نقشی نداشته اما متاسفانه بیشترین ضرر و زیان از تبعات منفی آنها به بخشهای تولیدی رسیده و اکثر کارخانجات را فلج و صاحبان و مدیران کارخانه ها را خسته کرده است بنابراین تولید نباید تاوان مشکلات سیستم بانکی را بدهد.

Digg twitter Facebook cloob Delicious Stumble Upon Google plus Facenama Linkedin Balatarin

مطالب پیشنهادی / مشابه :

درباره نویسنده

835 مطلب نوشته است .

حامد غفاری هستم 28 ساله عاشق آی تی و اینترنت لیسانس نرم افزار و یک سالی هست وارد صنایع غذایی شدم و وارد تولید مواد غذایی شدم. میخوام بیشتر تو این بازار باشم و اخبار این صنعت رو نشر بدم.

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 مجله صنایع غذایی ایران. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی