برچسب قیمت از روی کالاها حذف نمی‌شود

supermarket

رئیس سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان مباحث مطرح شده در مورد نبود نظارت بر بازار را غیرکارشناسی دانست و گفت: بحث حذف برچسب قیمت از روی کالا به هیچ وجه مطرح نیست و چنین کاری را غیر قانونی می‌دانیم، مگر اینکه بخواهیم یک طرح جدید را اعمال کنیم.

سیدمحمود نوابی در مراسم بهره‌برداری از پنج طرح صنعتی در استان فارس اظهار کرد: این سازمان علاوه بر حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، وظیفه نظارت بر بازار را به عنوان تنها دستگاه حاکمیتی بر عهده دارد اما به هیچ وجه اصرار نداریم که در حوزه توزیع وارد شویم، چرا که این موضوع توسط بازرسان اتاق اصناف انجام می‌شود و این سازمان نقش نظارت عالی و راهبردی دارد.

وی، با اشاره به برنامه جدید سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان در حوزه بازرسی گفت: در دوره مدیریت جدید سازمان یک مهندسی معکوس را شروع کرده‌ایم که بر اساس آن هدف از بازرسی فقط دیدن معایب نیست.

وی اضافه کرد: در حوزه بازار ما بنای قیمت‌گذاری نداریم اما بر اساس برخی قوانین ازجمله قانون تعزیرات و قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان، شهروندان هرگونه شکایتی در این زمینه داشته باشند پیگیری می‌شود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت به تولیدکنندگان داخلی سفارش کرد که از شعار جنس فروخته شده پس گرفته می‌شود، استفاده کنند؛ همانگونه که در خارج جنس فروخته شده را پس می‌گیرند در داخل کشورمان تولید کنندگان باید آنقدر به تولیدات خود اطمینان داشته باشند که در صورت ایجاد نارضایتی در مشتری آن را پس بگیرند.

وی، در مورد اعمال اصلاحاتی در آیین نامه حمایت از حقوق مصرف کنندگان گفت: این آیین‌نامه که در سال ۱۳۸۹ نوشته شده بود، نقص‌هایی داشت و از این رو اصلاحاتی در آن اعمال شد که در صورت ابلاغ از سوی دولت، موارد بسیار خوبی در حوزه حمایت از حقوق مصرف کننده در حوزه خودرو در آن لحاظ شده است.

وی ادامه داد: واحدهای تولیدی باید در کنار عرضه کالا به بازار داخل، به مقوله صادرات هم توجه داشته باشند تا بتوانند به اهداف خود برسند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس نیز در سخنانی گفت: به مناسبت ایام دهه فجر تعداد ۱۶ طرح صنعتی و معدنی با سرمایه گذاری بیش از ۴۱۳ میلیارد ریال به بهره برداری رسیده است.

علی همتی با بیان اینکه طرح‌های افتتاح شده ۲۸۷ نفر را شاغل کرده است، گفت: این طرح‌ها در شهرستان‌های شیراز، لارستان، کازرون، سپیدان، خرمبید و لامرد اجرا شده است./ ایسنا

Digg twitter Facebook cloob Delicious Stumble Upon Google plus Facenama Linkedin Balatarin
برچسب :

مطالب پیشنهادی / مشابه :

درباره نویسنده

835 مطلب نوشته است .

حامد غفاری هستم 28 ساله عاشق آی تی و اینترنت لیسانس نرم افزار و یک سالی هست وارد صنایع غذایی شدم و وارد تولید مواد غذایی شدم. میخوام بیشتر تو این بازار باشم و اخبار این صنعت رو نشر بدم.

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 مجله صنایع غذایی ایران. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی