الزام صدور کد IR برای صادرات فرآورده های گوشتی و کنسروی

meet

به گزارش ایرنا از روابط عمومی سازمان مزبور، عباس عباسی افزود : اکنون به لحاظ فضای مناسب ایجاد شده برای صادرات فرآورده های گوشتی نظیر سوسیس، کالباس و همبرگر و همچنین صنایع کنسروی با منشاء گوشت قرمز، گوشت مرغ و ماهی (آبزیان) به کشورهای اتحادیه اروپا و لزوم نظارت و صدور گواهی بهداشتی از طریق دامپزشکی کشور، واحد هایی که پروانه بهره برداری از وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی اخذ کرده اند، می توانند با معرفی دانشگاه علوم پزشکی استان مربوطه و یا سازمان غذا و دارو به سازمان دامپزشکی کشور درخواست دریافت کد IR کنند.
منظور از کد «IR» این است که « کشتارگاه قابلیت رقابت با کشتارگاه های صنعتی مطلوب جهان برای تولید سالم و صادرات را دارد. »
عباسی اضافه کرد: کارخانه های متقاضی باید از استقرار سامانه های بهداشتی GMP و HACCP و یا ایزو ۲۲ هزار در واحد خود اطمینان حاصل کرده باشند تا پس از ممیزی رسمی توسط دفتر نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی سازمان و معرفی مسئول فنی بهداشتی دامپزشکی پروانه کد IR برای آنان صادر شود.

Digg twitter Facebook cloob Delicious Stumble Upon Google plus Facenama Linkedin Balatarin

مطالب پیشنهادی / مشابه :

درباره نویسنده

835 مطلب نوشته است .

حامد غفاری هستم 28 ساله عاشق آی تی و اینترنت لیسانس نرم افزار و یک سالی هست وارد صنایع غذایی شدم و وارد تولید مواد غذایی شدم. میخوام بیشتر تو این بازار باشم و اخبار این صنعت رو نشر بدم.

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 مجله صنایع غذایی ایران. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی