استاندار مازندران خواستار ارائه طرح بسته بندی استاندارد

میوه

استاندار مازندران از ضعف نظارت بر کیفیت، بهداشت و بسته بندی محصولات کشاورزی در استان انتقاد کرد و خواستار تهیه طرح بسته بندی استاندارد محصولات کشاورزی شد.

ربیع فلاح روز چهارشنبه در جلسه شورای سلامت استان در ساری افزود : دستگاههای متولی باید طرح های کارشناسی و استاندارد را در مقوله های کیفیت، بهداشت، بسته بندی و عرضه داخلی و خارجی تمام محصولات کشاورزی استان از تولید تا مصرف تهیه کنند.
وی با تاکید بر این نکته که این طرح ها در یک بازده زمانی چهار ساله تهیه و اجرا شود، ادامه داد: بررسی ها و گزارش ها نشان می دهد که اکنون مراقبت از کیفیت و بهداشت محصولات کشاورزی مازندران ضعیف است.
استاندار مازندران از مرکبات، کیوی ، برنج ، آبزیان، گل و گیاه و گوشت مرغ به عنوان مهمترین محصولات کشاورزی استان یاد کرد و گفت: هم اکنون بیش از ۴۰ درصد برنج و نیمی از مرکبات کشور با شرایط سخت کم آبی و به روش سنتی در این استان تولید شود ، اما به کیفیت، بهداشت و بسته بندی و صادرات این محصولات توجه اساسی نشده است، که جای نگرانی دارد.
وی خاطر نشان کرد : باید فرایند تولید تا مصرف محصولات کشاورزی مراقبت شود تا مورد سوء استفاده افراد داخلی و خارج از استان قرار نگیرد.
استاندار مازندران با بیان اینکه برای موفقیت صادرات محصولات مرکبات باید به کیفیت و سلامت توجه ویژه شود، بیان داشت : با وجود ظرفیت مناسب برای صادرات این محصول ،اما هنوز در نظارت تولید سالم و بسته بندی برای مرکبات طرحی نداریم و فرایند جداسازی با سبز زدایی و رنگ آوری استاندارد نیز با مشکلاتی مواجه است.
فلاح تاکید کرد: مازندران بیش از ۴۰ درصد برنج تولیدی کشور را تامین می کند و اینکه فرایند کیفیت تولید به لحاظ بهداشتی ،خالص و سالم بودن و بسته بندی مورد غفلت قرار بگیرد و برنج های خارجی بدون نظارت وارد و برنج های مازندران بدون کیفیت صادر شود، نشانه بی توجهی و ضعف دستگاههای متولی است.
استاندار مازندران گفت: تقسیم بندی کارها بین دستگاههای متولی صورت بگیرد تا کیفیت محصولات کشاورزی استان حفظ و رشد کند.
وی گفت: باید تمامی فرایند تولید تا عرضه محصولات کشاورزی در داخل استان مدیریت شود .
وی از سازمان جهاد کشاورزی مازندران خواست تا در فرایند تولید محصولات سالم و ارگانیک و نحوه مصرف سموم کشاورزی بیشتر دقت کند.
وی به حساسیت مصرف سموم در برخی از محصولات کشاورزی اشاره کرد و بیان داشت: باید در مصرف استاندارد و صحیح سموم در تولید توت فرنگی، انواع سبزی ها و میوه های گلخانه ای نظارت و دقتی بیشتری صورت بگیرد.
استان مازندران ۴۶۰ هزار هکتار اراضی زراعی و باغی دارد و سالانه با بیش از شش میلیون تن انواع محصولات کشاورزی ، ۱۰ درصد ارزش افزوده محصولات کشاورزی کشور را به خود اختصاص داده است.
سالانه حدود یک میلیون تن برنج سفید، دو میلیون و ۱۵۰ هزار تن مرکبات، ۱۸۰ هزار تن گوشت مرغ ، ۷۵هزار تن انواع آبزیان در مازندران تولید می شود.

Digg twitter Facebook cloob Delicious Stumble Upon Google plus Facenama Linkedin Balatarin

مطالب پیشنهادی / مشابه :

درباره نویسنده

835 مطلب نوشته است .

حامد غفاری هستم 28 ساله عاشق آی تی و اینترنت لیسانس نرم افزار و یک سالی هست وارد صنایع غذایی شدم و وارد تولید مواد غذایی شدم. میخوام بیشتر تو این بازار باشم و اخبار این صنعت رو نشر بدم.

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 مجله صنایع غذایی ایران. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی