اختصاص ۴ هزار و ۶۰۰ میلیون تومان به واحدهای کوچک و متوسط صنعتی

مدیرعامل و رییس هیات مدیره بانک صنعت و معدن گفت: طی ده ماهه امسال به منظور ایجاد و رونق فضای کسب و کار در واحدهای کوچک و متوسط صنعتی بالغ بر ۴ هزار و ۶۰۰ میلیون تومان تسهیلات از سوی این بانک اختصاص یافت.

«علی‌اشرف افخمی» طی نشست خبری با بیان این مطلب گفت: اختصاص این تسهیلات نسبت به ده ماهه سال گذشته رشد ۴۱ درصدی داشته که بیش از ۸۰ درصد این منابع جهت سرمایه در گردش اعطا شده است.

اشرف افخمی افزود : به دنبال ایجاد بانک صنایع کوچک و متوسط هستیم تا واحدهای کوچک و متوسط SME که از لحاظ سرمایه‌گذاری نیاز مالی کمتری دارند بتوانند از آن استفاده نمایند.

مدیرعامل بانک صنعت و معدن یادآور شد: در سال جاری بیش از ۳ هزار واحد صنعتی کوچک و متوسط بخصوص واحدهایی که زیر ظرفیت ۳۰ الی ۴۰ درصد کار می‌کردند برای افزایش ظرفیت و حفظ اشتغال موجود و حتی اشتغال جدید به این بانک مراجعه کرده تا برای تأمین مواد اولیه خود به تسهیلات لازم دست یابند.

مدیرعامل بانک صنعت و معدن در بخش دیگری از سخنان خود گفت: طی دو سال گذشته بیش از ۱۰ میلیارد دلار گشایش اعتبار داشته که از این رقم بالغ بر ۶ میلیارد دلار آن از خط اعتباری چین بوده و برای پروژه‌های بزرگی نظیر: راه‌اندازی قطار سریع‌السیر تهران ـ‌ قم ـ‌ اصفهان به ارزش ۱٫۸ میلیارد دلار، طرح‌های هفتگانه فولادی بیش از ۲ میلیارد دلار، پتروشیمی مسجد سلیمان ۶۰۰ میلیون دلار و سایر طرح‌هایی که LC های آنها به طور عمده عملیاتی شده و هفته قبل از برجام آخرین LC راه‌اندازی قطار سریع‌السیر تهران ـ‌ قم ـ‌ اصفهان بوده است.

وی گفت: ۴ میلیارد دلار مابقی از ۱۰ میلیارد دلار گشایش اعتبار شده به طور عمده از منابع صندوق ملی توسعه بوده که بیش از ۲۰۰ طرح مختلف در رشته‌های صنعتی نظیر: پتروشیمی، داروسازی، کاشی‌سازی، سیمان، صنایع غذایی، صنایع نساجی و تدارک زیرساخت‌ها همچون نیروگاه‌های برقی بوده است.

وی در توضیح این مطلب افزود: سالانه در واحدهای صنعتی نیاز به ۳ هزار مگاوات برق جدید از طریق احداث نیروگاه احساس می‌شود که با پشتیبانی و تأمین مالی بانک صنعت و معدن تعدادی از نیروگاه‌های برقی یاد شده در استان‌های گلستان، یزد، کرمان و چند واحد دیگر در سایر استان‌ها می‌باشد که در سال ۹۵ به بهره‌برداری خواهند رسید.

اشرف افخمی در ادامه گفت: در سال جاری از ۱۰ میلیارد دلار گشایش اعتبار شده بالغ بر ۹۰۰ میلیون دلار آن LC باز شده که نتیجه تعاملات مناسب با کشورهای خارجی و امضای قراردادها بوده است.

مدیرعامل بانک صنعت و معدن با اشاره به اینکه این بانک به دنبال تثبیت موقعیت خود در فضای بانکداری جهانی است افزود: با تلاش وافر توانستیم بالغ بر ۴۰۰ میلیون دلار بدهی به بانک‌های خارجی را حتی در دوران تحریم تسویه نموده بطوری که مدعی هستیم هم‌اکنون به هیچ یک از بانک‌های اروپایی بدهی نداریم.

وی در ادامه گفت: در دوران پس از تحریم در صددیم تا قراردادهایی که سابق بر ابطال شده با مذاکره با بانک‌های خارجی از طریق سویفت آنها را احیا کنیم.

به گفته وی؛ برای تأمین مالی خطوط زیرساخت بویژه راه‌آهن و قطار برقی تهران به مشهد مذاکراتی را با یکی از بانک‌های بزرگ چینی کرده‌ایم که از طریق این دو بانک این طرح بزرگ تأمین مالی شود.

مدیرعامل بانک صنعت و معدن تصریح کرد: ۷ روز بعد از برداشتن تحریم‌های ظالمانه گذشته است و این بانک از همان لحظات نخستین موفق به گشایش اعتبار ۱۴ فقره LC به ارزش ۱۰۰ میلیون یورو از طریق بانک‌های اروپایی نظیر آلمان، اسپانیا، ایتالیا و هلند نماید.

وی در پایان گفت: دو ماه قبل از برجام بانک صنعت و معدن تعاملاتی با بانک‌های اروپایی را داشته بود و خود را از قبل برای چنین روزی آماده کرده بود و هم‌اکنون این LC ها پس از طی مراحل تشریفاتی به سمت عملیاتی شدن پیش می‌روند.

Digg twitter Facebook cloob Delicious Stumble Upon Google plus Facenama Linkedin Balatarin

مطالب پیشنهادی / مشابه :

درباره نویسنده

835 مطلب نوشته است .

حامد غفاری هستم 28 ساله عاشق آی تی و اینترنت لیسانس نرم افزار و یک سالی هست وارد صنایع غذایی شدم و وارد تولید مواد غذایی شدم. میخوام بیشتر تو این بازار باشم و اخبار این صنعت رو نشر بدم.

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 مجله صنایع غذایی ایران. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی